Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Temperatura w ciąży, kiedy gorączka w ciąży?

TemperaturaWCiąży2 Jeśli jesteś w ciąży, być może masz wrażenie jakby Twoje ciało było cieplejsze. Słusznie! Ciało kobiety charakteryzuje się wtedy większym metabolizmem wydziela więcej ciepła.

 


Dlatego też zmienia się norma temperatury ciała u przyszłej mamy.

TemperaturaWciąży

Jaka jest prawidłowa temperatura w ciąży?

  • U kobiety w ciąży temperatura ciała podnosi się o 0,5 stopnia.
  • Prawidłowa temperatura u kobiety w ciąży wynosi do 37,5 stopnia
  • Stan przedgorączkowy jest między 37,6 a 38,5 stopnia
  • Gorączka występuje powyżej 38,5 stopnia

Jak zmierzyć prawidłowo temperaturę?

Warto upewnić się, że wkładając pod pachę termometr dotyka on skóry. W trakcie trwania pomiaru należy spokojnie czekać, nie wiercić się i nie wyjmować termometru. Jeśli wynik budziłby wątpliwość, warto sprawdzić go na innej osobie, bądź zmierzyć temperaturę drugim termometrem. Jeśli temperatura wskazuje stan przedgorączkowy, to pojawia się pytanie - czy mogłaś się przegrzać, czy też to infekcja? Jeśli jest to przegrzanie, a jesteś w domu, to zobacz jak jesteś ubrana. Jeśli zbyt grubo, to trzeba coś zdjąć. Jeśli nie, to upewnij się, czy w pomieszczeniu nie jest za gorąco i wywietrz je. Jeśli jest to infekcja, to należy od razu reagować i rozpocząć leczenie domowymi sposobami. Jedynie w przypadku gorączki możesz skorzystać z bezpiecznych leków, które je obniżą. Gdyby gorączka wzrosła do 39 stopni i nie udało jej się zbić, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
Мужские психологи

здесь

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza