Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu zilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.
Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

2. tydzień ciąży

Trymestr I Tydzień 02

Ciąża tydzień po tygodniu

Trymestr I, tydzień 2, ciąża tydzień po tygodniu Drugi tydzień ciąży | Pierwszy miesiąc ciąży

Mama:

Ciekawostka dla starających się.
Komórka jajowa utrzymuje gotowość do zapłodnienia przez około 6 do 8 godzin, a plemniki przeżywają około 2 dni. Zaś okres płodny w jednym cyklu trwa około 4 dni. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy cykl jest płodny czyli nie w każdym uwalnia się komórka jajowa. Czasami stres, zmiana klimatu powoduje, że jest cykl jest bezowulacyjny.

Dziecko:

Choć jeszcze nie doszło do zapłodnienia. Pamiętaj, żeby przyjmować , który zapobiega powstaniu wad układu nerwowego. Wady te najczęściej powstają w pierwszych 10 tygodniach. Wtedy kiedy kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży.

Rady dla mamy:

Tak jak w poprzednim tygodniu namawiamy do zerwania ze złymi nawykami. ! Koniec z piciem alkoholu w tym czerwonego wina! To czas zdrowego jedzenia i dbania o siebie! :)
Zacznij przyjmować kwas foliowy lub kontynuuj jego przyjmowanie. Możesz zacząć przyjmować suplementy witaminowe przeznaczone dla kobiet w ciąży i zdrowo się odżywiaj.

Rady dla taty:

Jeśli starasz się z partnerką o dziecko. Postaraj się ją oczarować. Przygotuj romantyczną kolację, lub upichć pyszne danie.

Czy wiesz, że:

Na ten moment jeszcze nie ma możliwości potwierdzenia na 100%, że jesteś w ciąży. Musisz uzbierać się w cierpliwość. Czy wiesz, że wiele objawów ciąży, jak mdłości - nie są to objawy ciąży. Mdłości pojawiają się dużo później i nie u każdej kobiety.

 

 

Dziecko:

Drukuj
Oceń ten artykuł
(25 głosów, średnia ocena 4.36 na 5)

Komentarze

witam a ten kwas foliowy lepiej uzywac z tej samej firmy czy mozna np dwie rozne kwas foliowy jest bez recepty i trzeba uzywac go przed i w calym okresie ciazy? sabina
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Tabletka powinna zawierać 0,4 mg kwasu foliowego. Nie ma potrzeby przyjmować większej dawki. Dostępny jest bez recepty. Warto go przyjmować przed ciążą i w ciąży :)
more na:
http://bo-co.info/planowanie-ciaz y/artykuly/witaminy-kwas-f oliowy-folik-pr zed-ciaza.html
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
обращайтесь

гороскоп на сегодня весы

гадать на желание

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza