Ciąża

Trymestr III - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu z ilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.

Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

Trzydziesty trzeci tydzień ciąży

Źrenice zwężają się pod wpływem światła. Odruch ten jest bezwarunkowy, stanowi dość istotny element mowy ciała.

Trzydziesty trzeci tydzień ciąży - Ósmy miesiąc ciąży

Mama:

Możesz coraz częściej pragnąć, aby ciąża dobiegła końca. A z drugiej strony czuć podniecenie, że to już niedługo.

Dziecko:

Źrenice zwężają się pod wpływem światła. Odruch ten jest bezwarunkowy, stanowi dość istotny element mowy ciała. Skóra dziecka jest koloru różowego i jest gładka. Natomiast tłuszcz stanowi 8 proc. masy ciała. Dziecko Waży około 2 kg, od ostatniego tygodnia urosło około 3 cm.
Wzmacniają się kości dziecka. A kości czaszki nie są zrośnięte. To pozwala w trakcie porodu, na dopasowanie się główki do kształtu kanału rodnego. Kości czaszki dziecka połączone są szwami dzięki czemu są elastyczne i mogą zachodzić na siebie. Między innymi dlatego główki dzieci po porodzie mają nietypowy kształt. Z czasem główka dziecka wraca do swojego kształtu.

Rady dla mamy:

Pamiętaj o liczeniu ruchów dziecka, przeczytaj jak je liczyć.
Trzeci trymestr, to bardzo dobry pomysł na Baby Shower czyli imprezę przed urodzeniem dziecka. Zaproś swoje przyjaciółki i ciesz się ich towarzystwem. Później możesz nie mieć tyle czasu, żeby się z nimi spotkać.

Rady dla taty:

Pomóż stworzyć mamę listę osób, które chcecie powiadomić o narodzinach dziecka. Później taka lista może okazać się bardzo pomocna.

Reklama

Bestsellery

  • Regularna mama

  • Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019