Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Ciąża

Trymestr II - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu z ilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.

Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

Szesnasty tydzień ciąży

Wprawne oko specjalisty podczas USG może rozpoznać płeć. Dziecko zaczyna pokrywać puszek, do którego przyczepiać się będzie maź płodowa. (Maź płodowa składa się z wydzieliny gruczołów łojowych dziecka, złuszczonych komórek nabłonka i włosków meszku płodowego oraz wydzieliny komórek owodni. Jej zadaniem jest chronienie skóry dziecka przed zmacerowaniem.

Szesnasty tydzień ciąży - Czwarty miesiąc ciąży

Mama:

Jeśli jesteś mamą po raz pierwszy najpewniej pierwsze ruchy poczujesz około 20 tygodnia ciąży. Natomiast jeśli jest to Twoje kolejne dziecko, to pierwsze ruchy możesz poczuć nawet pod koniec 16 tygodnia. Możesz również poczuć pierwsze ruchy dopiero około 18 tygodnia ciąży. Liczyć ruchy i zwracać uwagę na ich częstotliwość warto od około 25 tygodnia ciąży.

Dziecko:

Wprawne oko specjalisty podczas USG może rozpoznać płeć. 
Dziecko zaczyna pokrywać puszek, do którego przyczepiać się będzie maź płodowa. (Maź płodowa składa się z wydzieliny gruczołów łojowych dziecka, złuszczonych komórek nabłonka i włosków meszku płodowego oraz wydzieliny komórek owodni. Jej zadaniem jest chronienie skóry dziecka przed zmacerowaniem. Izoluje skórę płodu od płynu owodniowego. Ułatwia także przechodzenie dziecka przez kanał rodny.)
Dziecko ma już wykształcony nosek, który jest lekko zadarty i dość płaski. 
W kolejnych tygodniach płód podwoi swoje rozmiary.

Rady dla mamy:

Chcesz się upewnić czy rusza się Twoje dziecko? Połóż się na chwilę i nie ruszaj się. Jeśli Twój maluch się rusza tak, że możesz go poczuć, to doznasz uczucia "motylków w brzuchu". :) Z każdym tygodniem ruchy dziecka będziesz odczuwać coraz silniej.

Rady dla taty:

Okres ciąży, to czas kiedy z partnerką możecie się nacieszyć byciem we dwoje. Czas ciąży dobrze wykorzystać np. na romantyczny weekend. :)

Czy wiesz, że:

Jeśli miałaś wcześniej mdłości lub wymioty, to koło 16 tygodnia ciąży powinny ustąpić.

Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Karmienie piersią

Testowanie produktów

Blog położnej

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019