Ciąża

Trymestr III - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu z ilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.

Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

Trymestr ciąży 3, tydzień ciąży 37 - Ciąża tydzień po tygodniu

Dzieci urodzone w 37 tygodniu są uznawane za donoszone, a poród odbył się o czasie. W związku z tym należy zastanowić się, co dziecko robi przez kolejne trzy tygodnie.

Trzydziesty siódmy tydzień ciąży | Dziewiąty miesiąc ciąży

Mama:

W dziewiątym miesiącu ciąży nasilają się bóle kręgosłupa i uczucie ociężałości. Wciąż możesz mieć wrażenie zatkanego nosa i mogą pojawić się krwawienia z dziąseł. Może pojawić się świąd brzucha. A także nasilający się probelem z niemożnością zaśnięcia.

Dziecko:

Dzieci urodzone w 37 tygodniu są uznawane za donoszone, a poród odbył się o czasie. W związku z tym należy zastanowić się, co dziecko robi przez kolejne trzy tygodnie. Otóż ćwiczy! Maluch udaje oddychanie, pije płyn owodniowy, ssie kciuk, mruga oczami i obraca się. Są to dla niego ćwiczenia, które umożliwiają przygotowanie się do narodzin. Natomiast nadnercza w tym czasie zaczynają wytwarzać hormon kortyzon (ma wpływ na pracę płuc). Dopiero w tym momencie są one w pełni przygotowane do oddychania.

Rady dla mamy:

Pamiętaj o codziennym smarowaniu skóry brzucha kremami przeciw rozstępom lub oliwką. Upewnij się, że wszystko masz spakowane w torbie do szpitala ().

Rady dla taty:

Zapoznaj się z torbą do szpitala partnerki. Tak, żebyś w razie czego mógł z łatwością odnaleźć potrzebną w danym momencie rzecz.

Czy wiesz, że:

Niektóre kobiety cierpią na lęk przed porodem nazywamy tokofobią.

Reklama

Bestsellery

  • Regularna mama

  • Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019