W pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi, a to grozi uduszeniem się. Jeżeli chodzi o drzwi [...]

czytaj dalej

Artykuły o ciąży

ExpectingBaby na pomoc przyszłym mamom

AplikacjaBaby1mDla większości kobiet ciąża to okres upragniony i długo wyczekiwany. Przez ten czas muszą o siebie dbać, jak nigdy oraz przygotować się do nowej, życiowej roli. Producent mleka modyfikowanego Enfamil stworzył wyjątkową aplikację mobilną ExpectingBaby, dedykowaną każdej przyszłej mamie.

more: ExpectingBaby na pomoc przyszłym mamom

Ból pleców w ciąży

ciaza_b_88Wiele kobiet w ciąży cierpi na bóle pleców, często słyszą one od lekarzy że tak bywa, i że jak ciąża minie to one też ustąpią. Po pierwsze, fakt że tak bywa nie oznacza, że nie można i nie trzeba szukać pomocy; a po drugie nie zawsze po ciąży mijają, niestety często ciąża jest początkiem problemów z kręgosłupem i wiele kobiet po ciąży dopiero zaczyna szukać pomocy. W mojej praktyce fizjoterapeutycznej często spotykam się z kobietami, u których ciąża rozpoczęła problemy z kręgosłupem, które potrafią ciągnąć się miesiącami a nawet latami. Wart zadbać o swój kręgosłup od początku ciąży a nie dopiero jak pojawią się problemy.

more: Ból pleców w ciąży

Ciąża a latanie samolotem

Latanie w ciążyW ciąży fizjologicznej do 36 tygodnia ciąży nie ma przeciwwskazań. W artykule przedstawiamy: jak przygotować się do latania samolotem w ciąży i jakie kierunki są odradzane dla kobiet w ciąży.

more: Ciąża a latanie samolotem

Stoję, bo lubię

ciaza_88

Od dziecka miałam taki pomysł na Prima Aprilis: pod koszulkę wsadzę okrągłą poduszkę w taki sposób, żebym wyglądała jak w zaawansowanej ciąży i tak będę przez cały dzień chodzić po mieście, a ludzie będą mi ustępować miejsca i puszczać przed kolejkę.
Nigdy tego żartu nie zrealizowałam, i dobrze! Potwornie bym się rozczarowała: nikt by mi nie ustąpił a stare panny zabijałyby mnie wzrokiem.

more: Stoję, bo lubię

подробнее

гадать на кофейной гуще онлайн

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza