W pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi, a to grozi uduszeniem się. Jeżeli chodzi o drzwi [...]

czytaj dalej

Dieta w ciąży

Czy uda mi się szybko wrócić do formy sprzed ciąży?

Czy uda mi się szybko wrócić do formy sprzed ciąży? Czy poradzę sobie ze zrzuceniem zbędnych kilogramów? Czy nie pogorszy się stan mojej skóry i włosów? To pytania, które zadaje sobie wiele kobiet jeszcze w okresie ciąży. Wiele z nich się boi, że nie będą już tak atrakcyjne jak wcześniej, że pozostanie duża nadwaga. Co zatem zrobić, aby tak się nie stało i po porodzie czuć się tak samo jak przed ciążą?

more: Czy uda mi się szybko wrócić do formy sprzed ciąży?

Ciąża a żelazo

ciaza_b_88Szacuje się, że około 70% ciężarnych cierpi na niedokrwistość. Związane jest to z niedożywieniem. Owa niedokrwistość w czasie ciąży spowodowana jest niedoborem żelaza, kwasu foliowego oraz witamiby B12. Dlatego należy uzupełnić dietę o żelazo zwiększy to stężenie hemoglobiny.

more: Ciąża a żelazo

Alkohol a ciąża

Alkohol a ciążaCiąża to czas kiedy kobiety zastanawiają się, czy mogą sobie pozwolić na niewielki kieliszek wina czy małe piwo. Wydaje im się, że tak mała ilość alkoholu nie powinna być szkodliwa w ciąży. Nic bardziej błędnego! W ciąży nawet kieliszek słabego wina, albo piwa, może mieć fatalne skutki dla Twojego dziecka. Każda ilość wypitego przez Ciebie alkoholu krąży w Twoim krwiobiegu i przenika przez łożysko oddziałując na Twoje dziecko. Ono nie ma jak się bronić, a jego wątroba nie jest w stanie eliminować alkoholu! Kiedy Ty pijesz, pije i maluch otrzymuje dawkę alkoholu. Podsumowując ciąża powinna być czasem abstynencji.

more: Alkohol a ciąża

Złe odżywianie w ciąży

Niezdrowe jedzenie w ciążyBardzo lubię pączki, chipsy, hamburgery i frytki. Czy muszę zrezygnować z moich przysmaków w czasie ciąży?

more: Złe odżywianie w ciąży

Konserwy a dieta

Konserwy a dieta w ciążyCo powinnam robić, aby być zupełnie pewną, że te związki znajdujące się w jedzeniu są nie szkodliwe?

Słyszałam, że w konserwowaniu żywności stosuje się związki rtęci w rybach, antybiotyki w mięsach i wędlinach?

more: Konserwy a dieta

Wegetarianizm a ciąża

Dieta w ciąży a wegetarianizmJeśli jestem wegetarianką, to czy powinnam zmienić swoje nawyki żywieniowe i powrócić do spożywania mięsa, chociaż wołałabym tego uniknąć?

more: Wegetarianizm a ciąża

Bezpieczne składniki pokarmu

Bezpieczne składniki pokarmuJakie więc dodatki spożywcze są uważane za bezpieczne? Jeśli nie jesteś uczulona na pewne dodatki spożywcze, możesz spożywać pokarmy, które zawierają:

more: Bezpieczne składniki pokarmu

Witaminy w diecie u kobiety w ciąży

Witaminy w diecie kobiety ciężarnejJaka powinna być dieta kobiety w ciąży, w jakie witaminy powinna być bogata? Czy sposób odżywiania zmienia się w czasie kolejnych miesięcy ciąży?

more: Witaminy w diecie u kobiety w ciąży

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

подробнее

весы

здесь

помощь экстрасенса

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza