Czkawka u małych dzieci? Otóż u małych dzieci bardzo często występuje czkawka. Trwa czasami nawet 20 minut do kilku godzin. Małym dzieciom jednak nie przeszkadza czkawka i nie czują się z tego [...]

czytaj dalej

ExpectingBaby na pomoc przyszłym mamom

Artykuł sponsorowany

Ciąża to chyba najważniejszy okres w życiu zarówno matki, jak i jej przyszłego dziecka. Prawidłowy rozwój niemowlęcia w tym czasie ma kluczowe znaczenie dla całego jego życia.  Chcąc, by niemowlę urodziło się zdrowe, a poród przeszedł bez przeszkód, przyszła mama musi o siebie wyjątkowo zadbać. Bardzo ważna jest świadomość, co dzieje się z jej organizmem i wiedza, jak rozwija się jej dziecko. W tym celu powstała aplikacja mobilna ExpectingBaby dostępna na popularne smartfony.

AplikacjaBaby1

Wiedza na wyciągnięcie ręki

ExpectingBaby to zbiór usystematyzowanych informacji na temat kamieni milowych ciąży, czyli jej najważniejszych etapów. Co tydzień w aplikacji pojawiają się dokładne opisy i podsumowania, które pozwolą zrozumieć, na jakim etapie rozwoju ciąży jest przyszła mama i jej dziecko. ExpectingBaby to uporządkowana wiedza,  którą kobieta zawsze ma pod ręką.

Zapiski z oczekiwania

Ponadto, aplikacja umożliwia kolekcjonowanie wspomnień i dokumentowanie najważniejszych chwil takich jak pierwsze zdjęcie usg. Stworzony w ten sposób pamiętnik można zachować i wracać do niego już po narodzinach. Wtyczki społecznościowe pozwolą dzielić się tymi zapisami z rodziną czy znajomymi.

Podziel się radością

Wyjątkową funkcją aplikacji jest możliwość stworzenia unikalnej wiadomości o narodzinach dziecka i wysłania jej do kontaktów zapisanych w telefonie. Wiadomość może zawierać dokładną godzinę, wagę i wzrost, a także dodane z aparatu zdjęcie.

Narzędzie przetestowała Odeta Moro-Figurska, założycielka fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i telewizyjna prezenterka, która mówi:

    - Gdyby ta aplikacja była dostępna, gdy byłam w ciąży, na pewno bym z niej skorzystała. Jest intuicyjna, ładnie zaprojektowana i przede wszystkim stanowi zbiór wszystkich informacji dotyczących ciąży, dostępnych pod ręką! Polecam ją przyszłym mamom, bo to według mnie daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, co dzieje się z naszym ciałem i dzieckiem.

Producent mleka Enfamil od wielu lat kładzie nacisk na edukację młodych rodziców i pomoc w codziennych problemach związanych z nową rolą, w której się znajdują. Aplikacja ExpectingBaby, dostępna w Google Play oraz App Store, jest już drugim narzędziem tego typu, które producent mleka Enfamil stworzył właśnie z myślą o młodych mamach. W listopadzie 2012r. firma udostępniła aplikację AmazingBaby, która zawiera propozycje ćwiczeń z dzieckiem w czterech różnych porach dnia – od zabawy aż do wyciszenia.  Obie aplikacje są bezpłatne i dostępne na systemy Android i iOS.

AplikacjaBaby2

Aplikację można pobrać bezpłatnie pod następującymi linkami:

    - dla użytkowników iPhone:
    - dla użytkowników smartfonów z systemem Android:

Drukuj
Oceń ten artykuł
(3 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
совместимость по гороскопу

скорпион

у нас

подробнее

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza