W pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi, a to grozi uduszeniem się. Jeżeli chodzi o drzwi [...]

czytaj dalej

Obrzęki rąk i nóg w ciąży

Obrzmienia rąk i nóg nie są czymś dziwnym, ani niepokojącym w czasie ciąży. Mają prawo się pojawić w wyniku gromadzenia się płynu w tkankach. Poza tym brak ruchu i siedzący tryb życia w czasie ciąży sprzyjają pogorszeniu krążenia i w efekcie pojawiają się obrzęki.

  • Obrzmiałe i bolesne piersi – tego typu oznaki ciąży pojawiają się już w 5 tygodniu jej trwania. Twoje piersi zaczynają się powiększać, mogą stać się obolałe i nadwrażliwe na dotyk;
  • Opuchnięte i zmęczone nogi to z kolei następstwo zaburzonego przepływu krwi i zbierania się w nogach płynów ustrojowych, o których już ci mówiłam. Powinnaś wiedzieć, że płyny gromadzą się najpierw w stopach, a później stopniowo coraz wyżej.

Co powinnam zrobić, abym nie miała obrzęków i spuchniętych nóg, czy można na to coś poradzić?

Oczywiście, jest na to rada. Aby zminimalizować te nieprzyjemne objawy, już od wczesnych miesięcy ciąży powinnaś dbać o to, aby twoja skóra była elastyczna. Powinnaś pamiętać o wykonywaniu ćwiczeń przeznaczonych tylko i wyłącznie dla kobiet w ciąży.

W ten sposób będziesz skutecznie zapobiegać problemom z krążeniem krwi, a Twoje nogi nie będą już takie ociężałymi i spuchnięte.

Jeśli chcesz stosować w tym okresie jakiekolwiek kosmetyki i maści przeciwko obrzękom, sprawdź koniecznie, czy są one przebadane pod kątem bezpieczeństwa dla przyszłej mamy i dziecka (czy posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie).

Preparaty zatwierdzone przez lekarzy specjalistów: ginekologów, pediatrów, dermatologów, nie zakłócają w żaden sposób badań USG, a ponadto zawierają składniki, na przykład zapachowe, pozbawione alergenów.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(9 głosów, średnia ocena 2.22 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

онлайн сонник

читать дальше

узнать больше

здесь

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza