Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Rodzaje testów ciążowych

Wyróżniamy następujące rodzaje testów:

  • Test moczu,
  • Badanie poziomu Beta HCG (badanie krwi),
  • Badanie lekarskie.
W artykule omawiamy wszystkie testy.

Test ciążowy

W opakowaniu testu ciążowego, który możesz kupić w aptece, znajduje się dokładna instrukcja. Uważnie ją przeczytaj. W celu wykonania badania należy, na przykład rano, oddać niewielką ilość moczu do jakiegoś naczynia. Następnie w zależności od rodzaju testu umieścić kilka kropel moczu w przeznaczonym do tego celu okienku kontrolnym. Wynik, to pojawienie się lub nie niebieskiego lub różowego prążka. Otrzymujemy go najczęściej po dwóch minutach. Różowy prążek to wynik pozytywny, świadczący o tym, że najprawdopodobniej jesteś w oczekiwanej ciąży i powinnaś udać się do lekarza ginekologa.

Laboratoryjny test moczu

Test ten w odróżnieniu od testu domowego wykonywany jest przez specjalistę. Jest przeprowadzony w gabinecie lekarskim i zazwyczaj wymaga stosowania pierwszego rannego moczu, który powinnaś oddać zanim czegoś się napijesz, a wynik uzyskuje się po kilku godzinach.

Laboratoryjny test krwi

Test wykrywa hormon hCG odpowiedzialny za ciążę z surowicy krwi. Jest bardzo skuteczny, gdyż może wykryć ciążę właściwie ze 100% dokładnością już w tydzień po zapłodnieniu. Dzięki pomiarowi hormonu hCG wytwarzanemu we krwi w czasie ciąży, której skład zmienia się wraz z rozwojem ciąży. Również ten test pomaga w ustaleniu, jak długo jesteś w ciąży.

Badanie lekarskie

Bez względu na to, jaki test zastosujesz, szanse uzyskania prawidłowego wyniku znacznie wzrosną, jeżeli po teście pójdziesz do lekarza ginekologa, aby przeprowadzić specjalistyczne badanie. Fizyczne oznaki ciąży takie jak rozpulchnienie oraz zmiana konsystencji szyjki macicy mogą być jedynie dostrzeżone przez lekarza lub położną. Prawdopodobieństwo prawidłowego lekarskiego rozpoznania jest większe niż wyniku domowego testu ciążowego. Oczywiście może się tak zdarzyć, że odczuwasz wszystkie oznaki i objawy wczesnej ciąży i nie być w ciąży. Po drugim teście i badaniu lekarskim wykazującym, że nie jesteś w ciąży, powinnaś koniecznie wziąć pod uwagę i taką możliwość, że Twoja „ciąża” może mieć jedynie uwarunkowania psychiczne, występujące wtedy, gdy bardzo pragniesz mieć dziecko.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

толкователи снов

еще по теме

подробно

обращайтесь

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza