Czy powinnaś się zaszczepić przeciw krztuściowi? [...]

czytaj dalej

Zabezpieczenie mebli w pokoju dziecka

W jaki sposób uchronić dziecko przed ewentualnymi upadkami na meble lub zderzeniami z nimi?

Sytuacje upadku dziecka na mebel lub zderzenia z nim są trudne do przewidzenia. Dlatego też dobierając meble do pokoju dziecięcego starajcie się, aby nie miały ostrych kantów.

W innych pokojach również powinniście zabezpieczyć meble, stosując dostępne w sklepach zarówno meblowych jak i dziecięcych nakładki na kanty lub inne zakończenia mebli. Nakładki są gumowe i produkuje się je w różnych kolorach.

Ważne jest również to, aby meble były w miarę możliwości przymocowane do ścian specjalnymi śrubami. Starajcie się, aby pod oknami nie stało nic, na co malec mógłby się wspiąć i stanąć na parapecie. Jest to bardzo niebezpieczne.

Szuflady powinny być również zabezpieczone przed ewentualną ciekawością dziecka, która skłania go do ich wyciągania, często na swoje nóżki lub głowę.

Unikamy kładzenia obrusów na stół, dziecko może go ściągnąć wraz ze znajdującymi się na nim rzeczami.

Na regałach, półkach nie stawiamy, chwiejnych, porcelanowych bibelotów a także niezabezpieczonych kryształów, które w trakcie rozbicia rozpadają się na miliony malutkich kryształków i są bardzo niebezpieczne.

Kontakty elektryczne powinny być zabezpieczone specjalnymi nakładkami, dziecko lubi wkładać różne przedmioty nie tylko do buzi, ale i do intrygujących go niezmiernie otworów w ścianie.

Podobnie postępujemy w kuchni, zabezpieczamy ją przed pomysłami dziecka w sposób przemyślany. Oprócz tego, że na przykład - zabezpieczysz osłonkami kanty i narożniki, zablokujesz szuflady, koniecznie powinnaś kupić osłonkę na przednią część kuchenki gazowej lub elektrycznej. Jak wiadomo, życie toczy się w kuchni, w sercu domu.

Kuchnia jest fascynująca dla małego dziecka, ale i groźna, więc wszystko trzeba uczynić, aby dziecko w niej było bezpieczne. Tak, więc kuchenkę powinnaś zabezpieczyć specjalną kratką lub płytą, żeby malec nie mógł zrzucić na siebie gorących garnków. Jeśli jej nie masz, podczas gotowania i smażenia nie używaj tylnych palników. Uchwyty rondli i patelni zawsze skieruj do tyłu.

Kiedy sadzasz dziecko w wysokim krzesełku, zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa. W krzesełku dziecko jeżeli jest ustawione w bezpiecznym miejscu, zapięte pasami i ma czym się bawić. Może na moment zostać samo. Samego dziecka nie zostawiaj w pokoju.

Gdzie może gdzieś się wspiąć, coś na siebie zrzucić itd.

Zabezpieczenia do kontaktów, na szafki, szuflady można nabyć w sklepie z artykułami dla maluchów.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(3 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

значение сна

также читайте

скорпион

сны и их значения

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza