Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Dziewiąty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Wymiary dziecka stabilizują się. Już tak nie rośnie ani nie przybiera tak szybko na wadze. Jest już po prostu duże, w Twoim brzuchu znajduje się tuż pod Twoimi żebrami.

Przyrost masy i długości ciała „zatrzymuje” się, gdy dziecko jest coraz bliżej tego dnia, dnia przyjścia na świat. W połowie dziewiątego miesiąca lekarze uznają je za terminowe, gdyż ono już cały czas przygotowuje się do powitania świata.

Dziecku przybywa 5 cm długości i 1,2 kg wagi. W chwili jego urodzenia tkanka tłuszczowa jest większa o 15 % niż na początku dziewiątego miesiąca.

Większość dzieci układa się już główką w dół, powoli przesuwa się w pobliże kości macicy, które służą jako brama, przez którą dziecko przychodzi na świat w czasie porodu.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(10 głosów, średnia ocena 3.90 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

еще по теме

гороскоп на завтра козерог

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza