Nie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić? [...]

czytaj dalej

Przebieg ciąży

Ciąża trwa 40 tygodni, a w każdym tygodniu w ciele kobiety i rozwoju dziecka zachodzą pewne zmiany. Pragniemy przedstawić jakie zachodzą zmiany u przyszłej mamy i jak rozwija się dziecko w łonie matki.

W ramach ciekawostki powiemy, że 40 tygodni, to 10 miesięcy księżycowych (1 miesiąc księżycowy = 28 dni).

Pierwszy trymestr ciąży liczymy od 1 dnia miesiączki do 13 tygodnia ciąży. Oczywiście jeśli doszło do zapłodnienia. Ten czas jest szczególnie ważny w rozwoju dziecka. Dlatego warto pamiętać o przyjmowaniu kwas foliowego. Zachęcam do przeczytania artykułu o . Z artykułu dowiesz się dlaczego ten czas jest tak ważny.

Od 14 tygodnia do 26 tygodnia ciąży trwa drugi trymestr ciąży. Następnie od 27 tygodnia do 40 tygodnia ciąży trwa trzeci trymestr ciąży. Przy czym dziecko może przyjść na świat +/- 2 tygodnie. Co oznacza, że może przyjść na świat w 42 tygodniu ciąży.

Przyszłe mamy często zadają sobie pytania, co dzieje się w ich organiźmie oraz jak rozwija się ich dziecko.
Żeby przedstawić zachodzące zmiany stworzyliśmy dział: Ciąża tydzień po tygodniu. Każdy tydzień ciąży opatrzony jest ilustracją oraz radami skierowanymi do przyszłej mamy oraz taty.


Drukuj
Oceń ten artykuł
(4 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

там

гадания

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza