Nie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić? [...]

czytaj dalej

Siódmy miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

W czasie siódmego miesiąca dziecko gwałtownie przybiera na wadze, gdyż pod jego skórą zaczyna się odkładać tkanka tłuszczowa i tworzy się w ten sposób przyszłe kochane różowe ciało. Pod koniec tego miesiąca on lub ona będzie ważyć około 1,4 kg i mieć aż 40 cm wzrostu.

Tymczasowy meszek, który do tej pory pokrywał ciało malca powoli zanika, jest w śladowej, niewielkiej ilości na plecach i ramionach. Włosy na głowie zaczynają bardzo szybko rosnąć. Pamiętaj o tym, że u nie wszystkich dzieci, u jednych bardziej u innych mniej i nie jest to powód do obawy, jęli Twoje dziecko urodzi się całkiem „łyse”.

Malec ma już rzęsy i brwi, a także wykształcone paznokcie. Jego skóra jest już różowa i gładka. W oczach pojawia się zabarwienie tęczówek, choć ostateczny kolor oczu ustali się dopiero po kilku tygodniach, po urodzeniu.

Głowa rozwija się niesłychanie szybko, właściwe począwszy od siódmego miesiąca cała energia rozwoju skupia się na główce twojego maleństwa.

Zaczynają funkcjonować płuca, wprawdzie jeszcze nieśmiało i nieporadnie, ale urodzony w tym czasie maluch ma już duże szanse przeżycia.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(8 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

Гадание на мужа

гороскоп на сегодня лев

толкование сновидений

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza