Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Szósty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Malec ma już 30 cm długości. Waży niecały kilogram. Rozwija się, więc w bardzo szybkim tempie. Jest bardzo aktywny, coraz więcej się rusza, „pedałuje” nóżkami, przyciska je do ściany macicy, jakby ćwiczy się w przyszłym chodzeniu.

Jego chwyt jest bardzo silny, na przykład mocno ściska rączkami pępowinę, która na szczęście została tak zaprojektowana przez naturę, by mogła wytrzymać te ćwiczenia zręczności malucha. Oczka otwierają się i zamykają, reagują już na światło, które przedostaje się przez skórę Twojego brzucha.

Często się zdarza, że malec zasłania rączkami oczy, gdy zbyt Silne światło pada na brzuch mamy. Jego struny głosowe są już wykształcone, jednak dziecko do czasu porodu nie może wydać żadnego dźwięku. Ale za to ma czkawkę, która porusza całym jego domkiem, jaki znajduje się w Twoim brzuchu.

Jeśli dziecko urodzi się w szóstym miesiącu jest zdolne przeżyć na oddziale intensywnej terapii.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(6 głosów, średnia ocena 4.33 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

подробнее

гороскоп на завтра стрелец

гадание на отношения онлайн

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza