W pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi, a to grozi uduszeniem się. Jeżeli chodzi o drzwi [...]

czytaj dalej

Trzeci miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Twoje dziecko szybko się rozwija, pod koniec trzeciego miesiąca będzie miało 6,5 do 7,5 cm i będzie ważyło około 42 gramów. Malec ma wielkość przybliżoną do jabłka. Głowa spoczywa na wyraźnie zarysowanej szyi, nadal jest jednaj nieproporcjonalnie duża, gdyż stanowi jedną drugą długości całego ciała malca.

Pojawia się na niej zarys wzoru, według, którego będą rosły włosy. Oczy zaczynają się wyraźnie wyodrębniać, a z kolei po bokach głowy pojawiają się uszy. Malec coraz wyraźniej przypomina człowieka.

Na palcach rączek i nóg zaczynają pojawiać się miękkie paznokcie, a ręce staja się coraz sprawniejsze. W jamie ustnej rozwinęły się kubki smakowe i odruch ssania. Jest dwadzieścia zalążków przyszłych ząbków.

Dziecko robi już siusiu, wydalając je do płynu owodniowego. Organy płciowe są już na tyle rozwinięte, że można określić jego płeć.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(7 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

гадалка

овен

гадание на рунах онлайн

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza