Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Współżycie a ciąża

Czy powinnam współżyć w czasie ciąży, jaki to ma wpływ na dziecko?

Nie ma wątpliwości, że Twoje współżycie z mężem w czasie ciąży ulegnie zmianie, co nie oznacza, że nie możecie się kochać i czerpać radości ze zbliżenia.

Częstotliwość zbliżeń jest sprawą indywidualną, a chęć na nie zależy w dużej mierze od zachodzących w Twoim organizmie zmian hormonalnych. Chociaż istnieją znaczne różnice pomiędzy poszczególnymi parami, seksuolodzy odkryli pewne prawidłowości, które charakteryzują każe trzy miesiące ciąży.

Często, więc występuje spadek zainteresowania seksem na samym początku ciąży, Twoje libido może wtedy wyraźnie spadek i twój brak ochoty na zbliżenie z partnerem nie jest czymś szczególnym, ani nietypowym. Jesteś zmęczona, przeszkadzają Ci nudności, a Twoje piersi są bolesne. To naprawdę nie sprzyja zbliżeniom i jeśli jesteś zmęczona to po prostu zrezygnuj z cielesnych przyjemności w tym okresie. Część kobiet odczuwa jednak wzmożony popęd seksualny, a to, dlatego, że zmiany hormonalne, jakie dokonują się w ich organizmach powodują przekrwienie i nadwrażliwość narządów płciowych.

Dla niektórych szczególna wrażliwość piersi staje się źródłem wielu przyjemnych doznań. Zainteresowanie współżycie rośnie zazwyczaj w następnych trzech miesiącach ciąży, w tzw. drugim trymestrze. Zarówno Ty jak i twój partner zdążyliście się już przyzwyczaić do nowej sytuacji zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

W miarę zbliżenia się porodu, czyli w trzecim trymestrze, Twój rosnący brzuch staje się rzeczywistością przeszkodą, dlatego najczęściej sprawy seksu odkładacie na czas po porodzie. Również trudno wam się skoncentrować na czymś innym niż na mającym wkrótce nastąpić szczególnym wydarzeniu, przyjściu Waszego dziecka na świat. Pamiętajcie o tym, ze sprawą naturalną jest to, że nie tylko pociąg fizyczny, ale i przyjemność związana ze współżyciem słabnie wyraźnie w czasie ciąży. Innymi słowy w tym szczególnym okresie para zupełnie inaczej podchodzi do spraw seksu.

W takim razie do braku zainteresowania partnerem należy podchodzić jako do naturalnej kolei rzeczy. Tak po prostu w niektórych przypadkach musi być. Niestety wielu lekarzy podchodzi do kwestii współżycia w czasie ciąży w sposób bardzo tradycyjny. Oznacza to, że lekarze nie informują pacjentki ani jej partnera o tym, jakich zmian mogą się spodziewać w tym szczególnym dla nich okresie.

Siłą rzeczy powoduje to wiele wątpliwości, obaw i niepokojów. Dlatego powinnaś lub powinniście otwarcie zapytać lekarza o sprawy współżycia, powiedzieć mu szczerze o swoich obawach. Udzielona informacja pozwoli Wam zupełnie inaczej traktować zmiany we współżyciu, jakich doświadczacie, pozwala, co najważniejsze pozbyć się obaw i wątpliwości.

Wiele zmian psychicznych może wpłynąć na wzajemne pożądanie i samą przyjemność współżycia, może zaznaczmy wpłynąć zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(40 głosów, średnia ocena 3.63 na 5)

Komentarze

Współżycie w trakcie ciąży jest bardzo indywidualną sprawą. Niektóre moje koleżanki zaprzestały współżycia na cały okres ciąży a niektóre wręcz odwrotnie podczas ciąży odkryły w sobie nową seksualność. Ja niestety mam zabronione przez lekarza, ale popęd seksualny odczuwam bardzo silny od początku ciąży.
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Ja współżyłam z meżem do 40 tygodnia ciązy aż pojechaliśmy po stosunku na porodówke wiec jak nie ma przeciwskazan do współżycia to śmiało kobietki kochajcie sie bo to poprawia humor
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
kiedy są przeciwwskazani a do współżycia??
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
przy ciążach o podwyższonym ryzyku- łożysko przodujące, zagrażający poród przedwczesny , na ok. 2 tyg. przed terminem (ryzyko wszczęcia akcji porodowej), przy infekcjach pochwy, na początku ciąży u kobiet roniących, kobiety z nawykowym ronieniem.... generalnie męskie nasienie jest jedną z metod wywołania porodu :)
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Zaaaal mi was.....
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

гадания на любовь онлайн

читать далее

гадание на рунах

гадания на отношения

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza