Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Fryzjer w czasie ciąży

Ciąża to okres, w którym na skutek zmian hormonalnych włosy rosną szybciej, stają się mocniejsze i bardziej lśniące, a także mniej wypadają. Jeśli odczuwasz potrzebę udania się do fryzjera nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Większość zabiegów fryzjerskich jest całkowicie bezpiecznych, ponieważ przenikanie substancji chemicznych do organizmu matki jest minimalne.

Warto jednak abyś przestrzegała pewnych zasad:

  • farby do farbowania włosów powinny byś delikatne (najlepiej na bazie roślinnej, np. henna) i mieć atest
  • farb nie powinno się w żadnym wypadku trzymać na głowie dłużej niż zaleca producent
  • jeśli włosy farbujesz we własnym zakresie powinnaś używać rękawiczek ochronnych, a pomieszczenie w którym to robisz powinno mieć dobrą wentylację
  • w przypadku innych zabiegów niż farbowanie nie powinno się używać kosmetyków o bardzo intensywnym zapachu, a także silnie drażniących lakierów czy pianek
  • zawsze powinnaś poinformować fryzjera o tym, że jesteś w ciąży – dzięki temu będzie mógł zastosować delikatniejsze kosmetyki, inny typ farby itp.
  • jeśli po wizycie u fryzjera zauważyłaś u siebie zaczerwienienia skóry czy wysypkę, powinnaś udać się do lekarza (prawdopodobnie to zwykłe uczulenie na środki chemiczne użyte przez fryzjera)

Jeśli masz jakiekolwiek obawy względem zabiegów fryzjerskich zawsze możesz poczekać z ich wykonywaniem do drugiego trymestru ciąży , kiedy główne organy maleństwa są już ukształtowane.

Decydując się na wizytę u fryzjera w czasie ciąży powinnaś się przygotować na pewne niespodzianki. Hormony ciążowe zmieniają reakcję włosów na różne zabiegi fryzjerskie (głównie farbowanie i trwałą ondulację) i końcowy efekt jest trudny do przewidzenia. Bywają przypadki, że rezultat zabiegu znacznie różni się od oczekiwań (czasem jest wręcz przeciwny do zamierzonego).

Artykuł pochodzi ze strony

Oceń ten artykuł
(11 głosów, średnia ocena 4.36 na 5)

Komentarze

A co jeśli fryzjerka jest w ciąży?
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

гадание на отношения

гадать на парня онлайн

гадать на будущее онлайн

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza