Jestem w ciąży i mam nie najlepsze wyniki badań krwi. Chciałabym się zapytać jak uniknąć anemii?   [...]

czytaj dalej

Solarium w ciąży

Pomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na rozwijające się dziecko, przez cały okres ciąży i karmienia piersią wskazane jest unikanie częstego korzystania z solarium.

Generalnie, droga mamo, powinnaś unikać przegrzewania organizmu i gwałtownych zmian temperatury swojego ciała. Taka nagła zmiana temperatury może spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ciąży i dziecka (może wywołać np. przedwczesne odklejenie łożyska).

Nie znaczy to jednak, że solarium jest całkowicie zabronione w ciąży. Jeśli czujesz potrzebę skorzystania z solarium najlepiej zasięgnij porady swojego lekarza. Jeśli wykluczy on ryzyko powikłań, powinien wyrazić zgodę na krótki seans. Na pewno powinnaś korzystać z solarium z umiarem i wybierać urządzenia, które nie rozgrzewają się zanadto, a także uważać aby nie pojawiły się zawroty głowy czy skoki ciśnienia. Warto także abyś pamiętała o tym, że skóra w ciąży jest bardzo wrażliwa na promieniowanie słoneczne i po seansach w solarium mogą pojawić się na niej poparzenia, tzw. plamy pigmentacyjne (ostudy), a nawet zmiany alergiczne. W czasie ciąży (szczególnie w późniejszych miesiącach), skóra staje się bardziej rozciągnięta, a przez to cieńsza. Jest także bardziej podatna na przesuszanie. Powinnaś wziąć to pod uwagę wybierając się do solarium, ponieważ przesuszona skóra jest mniej elastyczna, co zwiększa ryzyko tworzenia się rozstępów i jej gorszego powracania do normy po porodzie.

Artykuł pochodzi ze strony

Oceń ten artykuł
(16 głosów, średnia ocena 4.31 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

гаданье онлайн

гадание онлайн

читать далее

здесь

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza