Jestem w ciąży i mam nie najlepsze wyniki badań krwi. Chciałabym się zapytać jak uniknąć anemii?   [...]

czytaj dalej

Przebieg pierwszej wizyty w ciąży

Pierwsza Twoja wizyta u ginekologa najprawdopodobniej będzie najdłuższa spośród wizyt, jakie odbędziesz w czasie całej ciąży.

Nie tylko będzie więcej testów i badań czy zbierania informacji składających się na Twój pełny wywiad medyczny, lecz także więcej czasu lekarz poświęci na odpowiedzi na twoje pytania i sam również będzie je zadawał.

Otrzymasz wiele rad, począwszy od tego jak powinnaś się odżywiać, czego nie powinnaś jeść; jakie witaminy powinnaś przyjmować, a skończywszy na tym, czy i jak powinnaś ćwiczyć. Zatem nie zapomnij zabrać ze sobą listy pytań i spraw, które chciałabyś poruszyć w rozmowie z lekarzem.

Stąd wniosek, że do takiej wizyty powinnaś się przygotować, sama i razem z mężem spisać Wasze pytania i wątpliwości. Nie zapomnij również wziąć ze sobą notesu i długopisu, wprawdzie pewnie dostałabyś kartkę i długopis w gabinecie, ale lepiej, abyś miała na wszelki wypadek swój własny notes i długopis.

Najlepiej, abyś założyła sobie specjalny notes, przeznaczony jedynie do Twoich notatek na temat ciąży, który zawsze w czasie kolejnych wizyt u lekarza miała ze sobą.

W czasie pierwszej wizyty lekarz potwierdzi twoją ciążę.

Zechce skontrolować odczuwane przez Ciebie objawy ciążowe, w czasie badania określi przybliżony czas trwania ciąży. Zapyta Cię również o datę ostatniej miesiączki, aby określić termin porodu.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(3 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

у нас

там

онлайн гадание на отношение

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza