Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Baby Shower - impreza dla kobiet w ciąży

Baby Shower w Polsce to całkowicie nowe pojęcie, które dopiero pojawia się w mediach oraz przewija się w rozmowach przyszłych mam. Dla wielu Baby Shower może mylnie kojarzyć się z samym dzieckiem lub co gorsza z prysznicem! Ale jaka jest prawda o Baby Shower? Baby Shower to przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które już niedługo przyjdzie na świat. Nazwa pochodzi o angielskiego słowa Shower (prysznic), co w przenośni oznacza zalewanie przyszłej mamy prezentami dla dziecka.

Baby Shower to tradycja popularna w Stanach Zjednoczonych i w innych kulturach będących pod wpływem kultury amerykańskiej. W Wielkiej Brytanii i Francji, Baby Shower to nowy fenomen, świeżo importowany ze Stanów Zjednoczonych.

Baby Shower odbywa się tradycyjnie w gronie kobiet. Według zwyczaju, Baby Shower jest organizowane przez najbliższe otoczenie przyszłej mamy. Może to być siostra, przyjaciółka lub kuzynka. To właśnie ona wysyła zaproszenia, razem z przyszłą mamą przygotowuje listę prezentów, ustala menu, kupuje dekoracje, wymyśla zabawy i quizy na imprezę. Jedyną osobą, która nie powinna organizować Baby Shower jest przyszła mama. Impreza nie może odbywać się u niej w domu, lepiej aby przyszła mama nie musiała robić porządków przed imprezą ani po niej. Całe przyjęcie powinno być dla niej jedynie przyjemnością!

Najlepszym czasem na Baby Shower jest trzeci trymestr. Najlepiej jest wcześniej poprosić mamę o przygotowanie listy gości – mogą to być adresy domowe lub adresy mailowe. Takie przyjęcie powinno się odbyć w sobotnie lub niedzielne popołudnie lub wieczór. Impreza powinna trwać kilka godzin. W czasie imprezy mają miejsce rytuały, gry, konkursy. Zabawy nie powinny być nazbyt wyrafinowane, a wręcz odwrotnie – im bardziej dziecinne, tym lepiej!

Koleżanki mogą przygotować przyszłej mamie bransoletkę szczęścia. Przed spotkaniem organizatorka informuje koleżanki, by przyniosły ze sobą jeden koralik. Na imprezie koleżanki zasiadają w kręgu i nawlekają na żyłkę koralik, wypowiadając przy tym życzenie dla przyszłej mamy i jej dziecka. Później mama nosi ten talizman aż do rozwiązania.

Przyszła mama może też się zdecydować na pomalowanie i udekorowanie brzuszka. Ozdoby mogą być przeróżne – słoneczka, gwiazdki, misie, kwiatki. Fotografia tak udekorowanego brzuszka będzie niezapomnianą pamiątką z okresu ciąży. Popularnym zwyczajem na Baby Shower jest też konkurs na mierzenie obwodu brzuszka.

W ciągu ostatnich lat imprezy Baby Shower stały się jeszcze bardziej popularne. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Rodziny stają się mniej liczne, dziecko otrzymuje więcej uwagi, niż kiedyś. Poza tym, przyznajmy, wyprawka dla dziecka to spory wydatek. Dzięki Baby Shower przyszła mama może skompletować część ubranek i akcesoriów dla maluszka. Ciąża to idealny moment na typowo babskie przyjęcie, oczywiście z brzuszkiem w roli głównej.

more na stronie:

Drukuj
Oceń ten artykuł
(5 głosów, średnia ocena 4.80 na 5)

Komentarze

Tak te przyjęcia to super pomysł:)) To świetna zabawa:))
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

значение снов

здесь

гороскоп на сегодня овен

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza