Książka o ciąży i wychowaniu

6 lata 10 miesiąc temu #374604 przez agnieszka3201
Książka „Luśka na Planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica” to zabawna opowieść o dwojgu młodych niedoświadczonych ludziach, mających za chwilę stanąć i odnaleźć się w roli rodzica. Jest to dla nich bardzo zaskakująca wiadomość, z uwagi, że nie była planowana. Luśka mająca wiele planów, chcąca otworzyć swoją własną kancelarię prawniczą nie myśli jeszcze o roli matki, tymczasem dowiaduje się o tym całkiem przypadkowo. Powiadamia o tym swojego partnera i tak zaczyna się wesoła i bardzo humorystyczna opowieść o tym jak ciąża zmienia nie tylko ,życie ale i samego człowieka.
Książka poza zabawnymi sytuacjami w jakich przyjdzie zmierzyć się Luśce i Krzysztofowi zawiera również wiele wywiadów ze znanymi mamami i tatusiami, którzy dzielą się z autorką książki Pauliną Holtz a co za tym idzie z czytelnikiem na osobistymi doświadczeniami odnośnie porodu, samej ciąży czy już później o karmieniu czy pielęgnowaniu maleństwa. To doskonała okazja do poznania jak z tym ważnym życiowym wydarzeniem poradzili sobie inni. W ten sposób autorka chce ukazać różne możliwości i drogi jakie istnieją i dotyczą wielu istotnych tematów.

„Paulina Holtz w karcie szpitalnej z porodu swojej drugiej córeczki ma wpisane „trzydziestoletnia wieloródka”. woli o sobie myśleć jako o ciekawej świata mamie poszukującej. nie chodzi utartymi ścieżkami, ale chętnie korzysta z doświadczenia innych rodziców. interesuje się nowinkami. słucha siebie, swoich dzieci i czasem słucha się partnera. w wolnych od macierzyństwa chwilach występuje na deskach teatralnych oraz \ wciela się w rolę serialowej mamy — Agnieszki, w najdłuższym polskim „tasiemcu” Klan” – czytamy w książce. To doskonała okazja nie tylko do poznania samej aktorki, ale osoby która także jest mamą i podobnie jak wiele osób także staje przed wieloma nurtującymi czasem pytaniami odnoście karmienia, pielęgnacji czy nawet możliwości uczestniczenia w szkole rodzenia.

Serdecznie polecam książkę z uwagi, że łamie ona pewne utarte zasady o których nawet nie jesteśmy świadomi jako młodzi rodzice. Pokazuje nowe drogi i możliwości, szczególnie rodzicom którzy lubią podejmować nowe wyzwania i stosować odmienne od narzuconych czasem przez rodziców metod zachowania wobec danego problemu. Książka już ukazała się na rynku wydawniczym jako ebook i jest dostępna w wielu księgarniach internetowych –
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #581265 przez franklin
faktycznie z opisu wynika, że jest to dosyć ciekawa propozycja, dużo już też w innych miejscach czytałam pozytywnych komentarzy na ten temat

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Regularna mama

  • Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019