Podręcznik o zdrowiu kobiety?

9 lata 5 miesiąc temu #378 przez eash
A znacie jakiś dobry podręcznik do ginekologii, położnictwa, o zdrowiu kobiety? Jest mnóstwo popularnonaukowych poradników, upstrzonych kolorowymi fotografiami i rysunkami, zwykle zagranicznych autorów. Ale myślę, że warto sięgnąć po naprawdę fachową lekturę, a taką stanowią na pewno porządne podręczniki medyczne. Tylko jak znaleźć ten naprawdę dobry, na którym opierają się np. wykładowcy na uczelniach medycznych? Taki, w którym byłoby wszystko o ciele kobiety, o dojrzewaniu płciowym, rozrodzie, ciąży, połogu, a potem i o menopauzie?Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #458 przez Katarzyna
Eash podręczniki do ginekologii i położnictwa mogą przerażać, ponieważ oprócz omawianych tematów z zakresu fizjologi poruszane są również tematy powikłań i patologii. Nie sądzę by każda przyszła mama musiała o nich wiedzieć.

Natomiast wykładowcy przygotowując materiały zapewne korzystają z różnych podręczników, magazynów medycznych, a także z własnego doświadczania zawodowego. Trudno polecić jeden najlepszy podręcznik.

Natomiast nie można zapominać, że są ciekawe książki przeznaczone również dla przyszłych mam np. książki Sheil Kitzinger o porodzie i macierzyństwie, które warto przeczytać.

A może któraś z Was zaczytała się w innej książce?

A na pewno słyszałyście o książkach takich jak "Oczekiwanie na dziecko" czy też "Pierwszy rok życia dziecka".

Polecam: , , , nowość:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Regularna mama

  • Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019