MAMY LISTOPADOWE :-)

6 lata 1 miesiąc temu #396284 przez Joanna-Rona
Dzięki Ewelka :)

Jaki tu u Was spokój...

Macie juz dziewczyny skurcze przepowiadające bo mnie ostatnoi złapały :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #396322 przez YummyMummy
Hmm ja nawet nie wiem co to sa skurcze przepowiadajace ;)

6 lata 1 miesiąc temu #396401 przez iza
Witamy Asiu goraca na listopadówkach :)
Mnie te skurcze złapały wlasnie wczoraj i dzis juz tez czułam.
Tylko akurat dla mnie to te skurcze wywołuja troche powodu do niepokoju z uwagi na przeszłosc ale biore magnez i no-spe a poza tym wiem ze one maja prawo juz sie pojawiac wiec łudze sie ze wszystko przebiega dobrze...
Mozna wiedziec dlaczego planujesz CC?

Kubuś 01.10.2011r.(*)

6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #396431 przez Joanna-Rona

YummyMummy wkleiłam link do fajnego artykułu o skurczach przepowiadających

Iza dzięki :)

Ja miałam pierwszą cesarkę z przyczyn ratowania życia dziecka. Mała byla bardzo owinięta pępowiną jak się potem okazało. Tętno jej spadało nawet do 40 ud/min co u takiego maluszka to bardzo mało. Tak więc CC zrobili mi w znieczuleniu ogólnym bardzo szybko i sprawnie. No i na szczęście wszystko dobrze się skończyło dzięki interwencji dobrych lekarzy bo jak by zaczęli zwlekać i zeszła by jeszcze do kanału rodnego albo nie daj Boże po obciążeniu oksytocyną jaki mi zrobii w piętek zaczął się poród(a cc miałam w poniedziałek dopiero) Mała by się powiesiła i nie przeżyła porodu :(

Po tych ekscesach boje się rodzić naturalnie i mój lekarz (ten sam co ostatni) skłania sie ku cc. A ja jestem gotowa nawet wiecie odpowiednio zadziałać ;p niż bać się co będzie.

I przyznam się bez bicia że ja sama osobiście też boje się po prostu bólu długich godzin porodu itp :)

6 lata 1 miesiąc temu #396446 przez iza
Aha!w takim razie nie dziwie sie ze planujesz CC i ze zrobisz wszystko zeby tak było :blink:
Fajnie ze masz juz jedna dzidzie wiec mamy sie kogo radzic :) i juz mam do Ciebie pytanko.
Zastanawiam sie nad rozmiarem ubranek,nie wiem czy kupowac na 56 czy 62?
Siedze własnie tez na allegro i bym juz powoli cos zakupiła ale jestem w kropce.

Kubuś 01.10.2011r.(*)

6 lata 1 miesiąc temu #396493 przez Joanna-Rona
Iza wydaje mi sie że 62 to jednak za dużo. Będziesz miała dziewczynkę z tego co się zorientowałam więc też pewnie będzie drobniutka. Ala miała 54 cm jak się urodziła ja większość ubranek kupowałam na 56 i były ok na dużej starczyły niż 54 a nie topiła się jak w 62 które zaczeła nosić dużo później.

Teraz przy chłopcu kupuje też 56 jednak nie patrze już na 54

6 lata 1 miesiąc temu #396524 przez kaska
Witamy Joanne :)

Czyli też będziesz miała chłopca:)? Masz wybrane już imię?

Co do artykułu to rzeczywiście fajny, czytałam już o tym wcześniej, ale
tu jest chyba najprościej, najprzejrzyściej napisane :) a wiadomo jak ktoś pierwszy raz będzie miał Maluszka to wszystko jest dla niego nowe, czasami stresujące ;)

Ja z chęcią obejrzę zdjęcie z 3g. Te zdjęcia są super! oglądałam już je na forum :D Oby Maleństwo się fajnie ułożyło :)

Co do ubrań to byłam na zakupach z tydzień temu (niestety w moim mieście nie ma dużego wyboru)Kupiłam sobie spodenki ciążowe i już się z nimi nie rozstaje,( no chodzę na zmianę z sukienkami ;P ) są o niebo wygodniejsze, bo w swoje ledwo się dopinałam, najgorzej było w nich siedzieć. Stwierdziłam, że nie ma sensu męczyć siebie i maleństwa :)

6 lata 1 miesiąc temu #396526 przez kaska
Kupujecie już ubranka i inne rzeczy? ja jeszcze się wstrzymuje, ale pewnie nie potrwa to długo :P :laugh:

6 lata 1 miesiąc temu #396536 przez iza
Dzieki Asia za podpowiedz :)
W takim razie zabieram sie za zakupy :)
Kaska ja juz powoli zaczynam kupowac.
Kupiłam na razie 2 szt body z krotkim rekawkiem , pieluchy flanelowe i tetrowe a i wygrałam licytacje sweterka(rozm.62-68)ale nie mogłam sie oprzec taki jest cudny :silly: .
Dzis jeszcze zamierzam kupic 2 reczniki z kapturkiem i 2 szt body z dlugim rekawem.
No i na ten miesiac raczej koniec zakupow :blink:
Zmykam teraz na allegro :silly:

Kubuś 01.10.2011r.(*)

6 lata 1 miesiąc temu #396698 przez Joanna-Rona
Kasiu dzięki za powitanie :) Rzeczywiście pamiętam jak przy Ali każdy jeden skurcz czy mocniejszy kopniak mnie stresował, no i jak nie kopała też się zastanawiałam dlaczego. Teraz jestem o niebo spokojniejsza :)

Mój mały będzie miał na imię Jakub Paweł :) Drugie po swoim tatusiu ;)

Co do ubranek ja sporo mam jeszcze po Ali takich wiecie pasujących do obu płci gorzej będzie potem bo falbanki i róż mu nie będzie pasował :p

Dziewczyny polecam Wam pajacyki, ja przy Ali miałam tyko jeden i pielęgniarki pediatryczne na mnie nakrzyczały że mam za mało wygodnych i ciepłych rzeczy dla małej. Bo miałam bodziaki z kaftanikami i spodenki a one wolały pajace więc radze się w kilka zapatrzeć do szpitala :) Mąż pamiętam z moja mama na gwałt przynosili.

Dobrej nocy :)

6 lata 1 miesiąc temu #396719 przez iza
O widzisz Asia,jestes nieoceniona :)
Kazda rada sie przyda.
A w ogóle to jak sie czujesz?

Kubuś 01.10.2011r.(*)

6 lata 1 miesiąc temu #396786 przez ewelka1505
Ja jeszcze nie zaczelam kompletowac wyprawki ale mam zamiar powoli sie za to zabrac :) A co do tych skurczy to ja chyba ich nie odczuwam jakos... sama nie wiem... raz sie zdarzylo ze mi stwardnial brzuszek ale to ten jeden raz. A teraz nie zauwazam jakis zmian heh

6 lata 1 miesiąc temu #396817 przez Joanna-Rona
Witajcie z rana :)

Ja miałam ciężką noc Alisia zrywała się nie mogła spać dałam jej na wszelki wypadek nurofen po którym w miarę zasnęła i tylko jeszcze raz się przebudziła ale cała noc przespała praktycznie u nas w łóżku. Jestem nie przytomna :p

Iza dziękuje Ci za miłe słowa :kiss: chętnie jak tylko mogę w czymś pomóc pomogę i doradzę. Oczywiście jak sama będe miała jakąś wiedzę na dany temat :)

Dziękuje czuje się dobrze w pierwszym trymestrze miałam zawroty głowy, mroczki przed oczami i raz zwymiotowałam a teraz spokój.

Ewelka tylko się ciesz że Cię nie męczą skurcze przepowiadające :) Jeszcze spokojnie się pojawią

Ale mam ochotę na czekoladę chyba zaraz zjem całą na śniadanie :p No chyba że z rozsądku najpierw skusze sie na owsiankę hi hi

6 lata 1 miesiąc temu #396936 przez Bombelkowa Mama
witaj Asiu :) fajnie, że do nas dołączyłaś :)

te skurcze przepowiadające miałam i to nic fajnego, bo się martwiłam, że coś nie tak i brzuch też sie potem robił twardy ale już przeszło juuupi :D także dziewczyny tak musi byc i nie bójcie sie no chyba, że są nie do wytrzymania to wtedy od razu do lekarza, bo lepiej dmuchać na zimne.

mam już kilka ubranek ale wstrzymuję się z zakupami, bo najpierw chcemy się przeprowadzić i wiecie od razu sobie poukładam ładnie i kupie wszystko naraz :) już nie mogę się doczekać :P

6 lata 1 miesiąc temu #397026 przez YummyMummy
Bombelkowa Mama ja to samo czekam na koniec przeproawdzki i wtedy sie zabiore za kompletowanie wyprawki dla Malej ;) ale przyznac musze,ze juz mnie nosi zeby cos kupic :)
Faktycznie rady Asi sa nieocenione, tymbardziej dla nas nowych mam ;)
Tych skurczy nie mialam, ale przynajmniej juz wiem,ze jak sie pojawia,to mam sie nie denerwowac zbytnio!

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

• Regularna mama

• Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2018