Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Ciąża i poród w irlandii

9 lata 4 miesiąc temu #9398 przez DobraDusza
Witam
Fajnie ze istnieje na tym forum kacik w którym mamy z za granicy moga podzielić sie doświadczeniami :)
Zanim zaszłam w ciażę dużo sie nasłuchałam jka to opieka medyczna w irlandii est do bani, że równie dobrze można iść do weterynarza :ohmy:
w równym stopniu co nagonkę na Ie słuchałam pochwały dotyczące opieki nad ciężarną w polsce, teraz kiedy jestem już mamą mam swoje zdanie na ten temat ;)

Jeśli będe mogła którejs z was pomóc, będzie mi miło:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #9399 przez DobraDusza
Ciekawa jestem czy są jakieś mamusie z ie ?? :)

9 lata 4 miesiąc temu #9430 przez Madzia89862
ja chcialabym wiedziec jak wyglada taki porod i tamtejsza opieka/:)

9 lata 4 miesiąc temu #9505 przez DobraDusza
Madzia89862 napisał:

ja chcialabym wiedziec jak wyglada taki porod i tamtejsza opieka/:)

ooo a jestes z ie? mogę zapytac z jakiego miasta? wiesz Irlandia mała, może jesteśmy sąsiadkami ;)

9 lata 4 miesiąc temu #10390 przez natmur11
ja mieszkam w irlandi ale polnocnej wiec wlasciwie to jeszcze uk jesli chodzi o opieke medyczna to roznie do tego podchodze wlasciwie nie jestem ani za ani przeciw zobaczymy jak wyjdzie z porodem wtedy moze konkretniej ocenie moja znajoma jest zachwycona porodem i opieka medyczna

#

9 lata 3 miesiąc temu #16319 przez ikam2775
Witam wszystkie forumowiczki :)
Mieszkam w Enniscorthy, jetem w 17tc. Jak na razie to niestety moje doświadczenie jest takie, że faktycznie równie dobrze mogłabym iść do weterynarza :ohmy: Na cokolwiek co mnie niepokoiło lekarz odpowiadał, że to normalne. Dodam może, że to moja czwarta ciąża, mam dwóch synów 14 i 11 lat, a pół roku temu poroniłam w 8tc :( Nie jestem przewrażliwiona. Poszłam w końcu prywatnie do polskiego lekarza, zrobiłam usg i skończyło się tym, że musiałam brać progesteron. Dla polskiego lekarza miało duże znaczenie również to, że mam 35 lat, a co za tym idzie mogą być dodatkowe komplikacje...
Chciałabym, żeby ktoś napisał kiedy co tutaj jest normalne i prawidłowe, w sensie badań i opieki :unsure:

9 lata 3 miesiąc temu #16322 przez natmur11
napewno mozesz sie spodziewac ze wieksza czesc ciazy a nawet cala beda prowadzily polozne, lekarza bedziesz widziec tylko jak cos bedzie nie tak, badan ginekologicznych nie ma jesli wszystko przebiega prawidlowo. ja obecnie jestem w 39 tc i szczerze jakos nie przemowila do mnie tutejsza opieka medyczna i ich podejscie do ciazy. moze porod przynajmniej bedzie ludzki... ale jak bylam w polsce to pierwsze co zrobilam to zapisalam sie do polskiego ginekologa i dopiero jak on stwierdzil ze wszystko ok to jakos w miare spokojnie przebrnelam reszte.jak masz jakies pytania to pisz jesli bede potrafila to pomoge:)

#

9 lata 3 miesiąc temu #16323 przez ikam2775
Gratuluję i życzę, żeby wszystko już do końca było ok, a porodu to życzę takiego jak miałam przy drugim dziecku, po prostu położna była super :blink:
Co do pytań. Z łaski wystawiono list do szpitala, ale pytanie brzmi kiedy jest pierwsza wizyta w szpitalu, bo przysłali mi odpowiedź, że zakwalifikowali do programu i kartę ciąży, ale bez terminu wizyty. W karcie jest napisane, że w 20 tygodniu ciąży powinna być. Jest to dla mnie istotne, bo mój partner właśnie w tym czasie chce lecieć do domu, a mój angielski - lepiej nie mówić. Drugie pytanie, czy na tej wizycie robią usg, bo chciałabym wiedzieć, czy lek zadziałał.

9 lata 3 miesiąc temu #16325 przez natmur11
ja pierwsza wizyte w szpitalu mialam w 12-13 tyg ciazy i wtedy mialam robione pierwsze usg, kolejne i zarazem ostatnie usg mialam w 20 tc wtedy dokladnie sprawdza czy wszystko z maluszkiem jest ok czy prawidlowo sie rozwija itp. mi o ile sie nie myle w szpitalu przydzielili termin na ta wizyte jak bylam na pierwszym usg, wiec moze niech maz zadzwoni do szpitala i dowie sie co i kiedy. generalnie to polowkowe usg robia w 20 tc zeby w razie jakis nieprawidlowosci szybko zaczac dzialac, a angielskim sie nie martw, niech maz powie jaka jest sytuacja i poprosi o tlumacza na ta wizyte dla ciebie. tutaj masz prawo poprosic o niego w szpitalu i prawie kazdym urzedzie i jest bezplatnie. ja tez z jezykiem kuleje i od poczatku moj wszystko zalatwia i tlumaczy ale jak potrzebowalam tlumacza zglaszalam to wczesniej i w szpitalu juz "rezerwuja" go na dany czas:)

#

9 lata 3 miesiąc temu #16329 przez ikam2775
Bardzo Ci dziękuję za te cenne wskazówki :blush: Jutro wybieramy się do szpitala, zobaczymy co powiedzą. W razie czego powodzenia :) Idę spać, rano trzeba wstać :laugh:

9 lata 2 miesiąc temu #19907 przez frostie
Hejka
JA jestem z Carrick-a i póki co nie narzekam na tutejszy szpital ... rodzić będę w Sligo ale specjalnie się tym nie martwię , bo słyszałam , że opieka w trakcie porodu i zaraz po jest rewelacyjna .. chyba największym i jedynym problemem jest zaparkowanie samochodu w okolicach szpitala w godzinach szczytu ;P , więc mam nadzieję, że rodzić będę w nocy albo nad ranem hhahah
w 18 tygodniu miałam pierwszą wizytę w tutejszym szpitalu [termin został mi wysłany pocztą do domku] gdzie przepytali mnie o choroby , rodzinę i poprzednią ciąże... wzięli do badania krew i mocz .. i na koniec posłuchaliśmy jak bije serduszko naszego maleństwa.
Na koniec wizyty została ustalona wizyta w Sligo-wskim szpitalu gdzie będę miała robione USg.
pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki. :woohoo:

[/link]

[IMG]http://www.pregnancy-layouts.com/countdown/images/index-Month-11-Year-2010-Day-06-ImageID-0-String- Little Beans will be with us .jpg

8 lata 11 miesiąc temu #29935 przez aniulek1111
Witam:-) Jestem z Carricka pierwsza moja ciaza,dopiero 10 tydzien ale stres porodu juz odczuwam..... :( strasznie sie boje....jedyne co wiem to rodzic z epiduralem:-))) czy jest ktos kto rodzil w sligo general hospital? bardzo mi zalezy..pozdrawiam..

Ps.termin mam na 12 marca 2011:-)))
czekam na odp

8 lata 11 miesiąc temu #29949 przez natmur11
aniulek zapytaj polozne o znieczulenia bo u mnie niby bylo wszystko ok i znieczulenie jest dostepne jak sie okazalo w trakcie maja tylko gaz i tabletki bo zastrzykow nie wydaja w weekend (rodzilam w niedziele) bo nie ma anestezjologa! i musialam sie obyc bez, chociaz zastanawiam sie co byloby gdyby trzeba bylo jednak ciac:/ wole o tym nawet nie myslec.

#

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka