ubranko na wyjscie ze szpitala?

7 lata 10 miesiąc temu #186078 przez anuka86
w pazdzierniku urodze malenstwo i zaczynam sie zastanawiac jakie ciuszki przygotowac na jego wyjscie ze szpitala, bo pogoda pewnie bedzie juz jesienna...w co ubierac malenstwo w chlodne jesienne dni? co radzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #186127 przez Gosia
Kaftanik, pajacyk, rożek, czapeczka i obowiązkowo kocyk. Możesz pajacyk i kaftanik kupić bawełniane a są np.takie cieplejsze pajacyki jakby kombinezony np.z froty lub z polarku i możesz dzieciątko do tego włożyć wtedy rożka nie potrzebujesz. Ja taki kombinezon wykorzystywałam bardzo długo - miałam 2 mniejszy i większy. Zima się zbliża więc napewno wykorzystasz.
Chodzi mi o coś takiego:
lub

7 lata 10 miesiąc temu #186133 przez anuka86
bo zastanawialam sie czy nie trzeba bedzie kupic kombinezonu takiego ocieplanego, widzialam takie ala spiworki z rekawkami odczepianymi, tylko czy to nie za cieple? no a jesli ok to jaki rozmiar? 62, 68? zeby to wykorzystac choc przez troche tych chlodnych dni pozniej...

7 lata 10 miesiąc temu #186135 przez Gosia
A ten drugi miałam taki z całymi stópkami

Uważam, że na początek na jesień starczy Ci rozmiar 62 lub ewentualnie 68 a na zimę sobie kupisz ocieplany większy w zależności jaki maluszek będzie duży. Lepiej mieć troszkę większy żeby maluszkowi nie było ciasno i miał swobodę.

7 lata 10 miesiąc temu #186139 przez anuka86
faktycznie nie ma co przesadzac, bo jak malenstwo juz teraz w cieply kombinezon zapakuje to ciekawe co ubiore mu zima hehe. nie wiem dlaczego ale jakos jedne z moich wiekszych obaw dotycza wlasnie ubierania bobasa, zeby nie zmarzl albo zeby go nie przegzac..mam nadzieje ze szybko nabiore pewnosci siebie w tej kwestii:)

7 lata 10 miesiąc temu #186145 przez natmur11
gosia 68 to omoja corka nosila od 4 miesiaca a nie byla kruszynka. uwazam ze zeby cos bylo cieple nie moze byc za duze o wiele. 62 mysle ze bedzie ok. ja moja corcie w pazdzierniku ubieralam w taki kombinezonik z welurku podszyty bawelna. Nie wiem jak inne dzieci ale Klaudia po urodzeniu szybko sie wyziebiala wiec cieplutko ja ubieralam. no oczywiscie nie bez przesady. no i mysle ze trzeba tez wziac pod uwage pogode. w tamtym roku w listopadzie juz wskoczylysmy w gruby zimowy kombinezon

#

7 lata 10 miesiąc temu #186151 przez anuka86
a patrzac na tegoroczne lato to troche nam sie w kraju ochlodzilo wiec kto wie co w pazdzierniku bedzie, czyli zakup cieplejszego kimbinezonu nie bedzie zlym pomyslem bo nawet jesli nie na wyjscie ze szpitala to na jakies spacerki pierwsze napewno sie przyda. :) :) :)
a myslicie ze do snu malucha wystaczy jak ubiore w body i cienki bawelniany pajacyk? /kaftanik i spioszki? i na to kolderka, czy lepij moze zawijac w rozek, zeby sie maluszek nie rozkopywal?

7 lata 10 miesiąc temu #186154 przez natmur11
moze nawet kupienie cieplego kombinezonu i ubranie cieniej maluszka bedzie dobrym wyjsciem? najlepiej to zostaw ten zakup na koniec:) wtedy sie okreslisz do pogody. ja do snu ubieralam tylko pajacyk i skarpetki bo sie zalatywaly nozki. i rozek ewentualnie cienki kocyk ale u nas noce byly zimne. no i ja polecam kaftanik i spioszki wygodne sa dla mamy i dla maluszka na poczatku

#

7 lata 10 miesiąc temu #186159 przez natmur11
moja bratowa miala cos ala taki kombinezon dla niemowlaka a tez rodzila w pazdzierniku i dluugo w nim maluszek jezdzil praktycznie cala zime. pod spod mozna ubrac zawsze jakis grubszy dresik a i wygodniejsze niz z pojedynczymi stopkami dla maluszka

#

7 lata 10 miesiąc temu #186180 przez sylka
Ja co prawda rodziłam w lutym ale termin miałam na marzec i najpier miałam kupiony takiz grubszego pluszu ale nie byłam pewna czy bedzie ok i kupiłam taki . Luty i marzec nie były mroźne a kombinezon super się spisał.

7 lata 10 miesiąc temu #186223 przez anuka86
a co do czapeczek, jaki rozmiar i fason kupowac na poczatek?

i od kiedy mozna zakladac rajstopki? bo chyba takich malutkich rozmiarow to nawet nie ma :dry:

7 lata 10 miesiąc temu #186381 przez natmur11
co do czapek to roznie bywa. moja corcia od razu nosila 38-40 gdzie moja chrzesniaczka miala taka malutka glowke ze niektore malenkie czapki w rozm newborn byly dla niej dobre a klaudia nigdy sie w nie nie wcisnela. a rajstopki ja mialam na 62cm ale nosic je zaczela jak miala z 4-5 msc wczesniej na niej wisialy wiec ani to bylo wygodne ani ladnie wygladalo.

#

6 lata 1 miesiąc temu #659128 przez antosia
Pajace, takie jak tutaj -
Do tego kurtka, czapka, głowa musi być zasłonięta pieluszka, chyba że traficie na bardzo ładną pogodę.

6 lata 1 miesiąc temu #680699 przez srenka_918
Czapeczka musi być nawet w bardzo ładną pogodę, bo dzieciaczki bardzo łatwo przeciąg mogą złapać. Ja proponuję zestawik typu "wyprawka" i w rożek, no oczywiście ilość i grubość ubranek zależy od temperatury na dworze.

5 lata 11 miesiąc temu #721815 przez jusgajda
Ja rodze pod koniec wrzesnia,nie mam zadnego cienszego kombineziku,tylko kurteczke z polarkiem. I wlasnie nie wiem jakie ubranko przygotowac na wyjscie. Czy wystarczy body,pajacyk i ta kurteczka czy cos innego. Prosze o pomoc :(

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Regularna mama

• Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019