Przegląd rzeczy niezbędnych dla noworodka

5 lata 7 miesiąc temu #606477 przez Katarzyna
Dziewczyny mam ogromną prośbę.

Stwórzcie w tym wątku listę rzeczy, które uważacie za niezbędne dla noworodka.
Rzeczy, które każda mama powinna rozważyć.
Rzeczy, które ułatwią jej życie.
Podajcie linki to rzeczy, które są dobre i wytrzymałe!

Czekam na Wasze sugestie! :-)

Kryterium wymienione rzeczy używałyście testowałyście i możecie polecić z ręką na sercu.

Polecam: , , , nowość:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #606607 przez ranusia
to moze ja zacznę, pierwsze co przychodzi mi na myśl to nożyczki z zaokrągloną końcówką firmy Canpol Babies - kupiłam zestaw (pilniczek, cążki i nożyczki), z czego dwóch pierwszych nie używam, a nożyczki są rewelacyjne! Nie są tępe tak jak cążki i są bezpieczne

kolejna rzecz - aspirator do nosa. Lepszy niż gruszka, nie ma niebezpieczeństwa podrażnienia delikatnej śluzówki noska dziecka jak w przypadku gruszki. Ja używam ten aspirator i jestem bardzo zadowolona

5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #606670 przez aneta2215p
witam:)
Frida do ściągania kataru:

przed ściąganiem katarku dobrze jest psiknąć trochę czasu przed wodą morską do noska - to ułatwia sprawę, i tu polecam tą wodę morską:

miałam kilka rodzai i niektóre niestety trzeba trzymać psikaczem do góry co znacznie utrudnia czynność szczególnie przy małym dziecku. Disnemar można psikać jak dziecko leży - polecam.

5 lata 7 miesiąc temu #606781 przez asiulka918
ja miałam i aspirator z canpol babies

na pierwsze pół roku dawał radę, poźniej kupiliśmy fridę

napewno wygodą dla mnie było stosowanie podkładów jednorazowych przy przewijaniu jak zasiusiał synek to wyrzucany i następny brany

przy ząbkowaniu używaliśmy

5 lata 7 miesiąc temu #606811 przez Mirella
Moze nie dla noworodka, ale maść Dentinox N przy ząbkowaniu jest niezbędna.
Poza tym wanienka na stelażu żeby się nie schylać :))

Tak poza tym, to mam gratulować? :blink:

5 lata 7 miesiąc temu #606938 przez stasiaczka88
Dla mnie niezbędne było: sudocrem,

oilatum do kąpieli,

Calgel na ząbkowanie

MILIFEN - super sprawa, łagodził ból przy ząbkowaniu

Jeżeli butelki to tylki tommee tippee

Laktator, najlepszy dla mnie był, także tommee tippee - nie żałuje ani złotówki, którą wydałam na niego:)

termometr cyfrowy babyono - poleciła mi go położna, nie byłam z początku przekonana, ale teraz nie żałuję tego zakupu. Podaje temperaturę w 5 s. wystarczy przyłożyć do czoła, bardzo przydatny, szczególnie kiedy dziecko płacze, przy ząbkowaniu;)

Dla mam karmiących polecam wkładki laktacyjne johnson's baby - inne sprawdziła, nie są tak dobre.

5 lata 7 miesiąc temu #607008 przez _DaMa_
Faktycznie mnóstwo jest gadżetów i bez większości z nich spokojnie można się obejść, szczególnie, że są one zazwyczaj drogie :)

Pozwolę sobie polecić rzeczy, które u mnie się sprawdziły w 100%:
butelki - antykolkowe dr Brown's - wprawdzie moja była cały czas na piersi ale podawałam jej herbatkę na kolki a potem jak już przeszłyśmy na mm też sie super sprawdziły

laktator - ręczny Avent - - bardzo mi się przydał już w szpitalu, miałam też elektryczny Medeli ale zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu Avent :)

wanienka ze stelażem i przewijak na łóżeczko/komodę - jakakolwiek firma - potrzebne bo ratują maminy kręgosłup :)

Niezbędne są oczywiście: pieluchy, chusteczki nawilżane, - my mamy to szczęście, ze nasza córcia nie ma na nic uczulenia i mogła używać praktycznie każdego rodzaju, nawet te tańsze - polecam produkty z serii Babydream z Rossmana.

kosmetyki - my używaliśmy Emolium (do kąpania), Ziajkę (żel do mysia po 6 m-cu i maść do pupy), Bambino (oliwkę) i Atoperal (balsam do ciała). Wszystkie polecam :)
proszek do prania i płyn do płukania - Dzidziuś -

do pielęgnacji pupy polecam maść pośladkowa robioną w aptece - wystarczy poprosić pediatrę o receptę, koszt ok 8 zł a lepsza niż sudocremy i inne takie :)

gorąco polecam chustę do noszenia niemowlaka - ja miałam tkaną - - podejrzewam, ze inne sprawdzą się równie dobrze :)

jeżeli chodzi o pokój dziecka i gadżety dla jego rozwoju to polecam karuzelę na łóżeczko - u nas sprawdziła się najprostsza nakręcana, mała ma już 7 miesięcy a nadal ją uwielbia - oraz matę -

pewnie jeszcze kilka rzeczy można by wpisać ale te które wymieniłam pierwsze przyszły mi do głowy :)

5 lata 7 miesiąc temu #607955 przez sylwia1990s
dla mnie nożyczki okazały się bezużyteczne, wolałam cążki

5 lata 7 miesiąc temu #608378 przez tuptusiowata
Witam :) mam synka ktory ma rok i miesiac, uważam, że najpotrzebniejsze i sprawdzone rzeczy to:

bujaczek leżaczek - super sprawa, dziecko sobie lezy i sie buja a Ty mozesz w tym czasie zrobic mnostwo rzeczy w domu.

kolki - polecam krople Bobotic malinowe, Nam pomagały przez cały czas. Dostepne w Polsce

ząbkowanie - maść Bobodent, dostepne w Polsce

gorączka - nigdy nie uzywam czopkow, nawet przy wsyokiej temperatuze polecam Nurofen dla dzieci po 3 miesiacu zycia

obcinanie paznokci - tylko nozyczki

kapiel - wanienka ze stelażem, kregosłup odpoczywa, Oilatum soft do kapieli, oliwka Johnsona kwiatowa swieżość, wcierana w mokra skore malusza a potem lekko wycieałam recznikiem, sama tez tak robie ze soba :)

mata edukacyjna -

aspirator do nosa z firmy Otrivin, kupiony w Norwegii

kem na odparzenia - Nivea S.O.S, rewelacja, duzo lepszy niz sudocrem bo nawilza i na pawde dziala, jest nie tylko na odparzenia ale na zaczerwnienienia i na swedzace miejsca,

kosz na brudne pampersy - polecam, zero zapachu kupek z tego kosza, tutaj dostalam taki za darmo ze wkladami a w Polsce dostepne takie

krzesełko do karmienia - super sprawa, polecam drewniane z mozliwoscia zrobienia potem krzeselka i stoliczka, ja mam z mozliwoscia zdjecia krzeselka ze stelarza i postawienia pzy niskim stoliku jak i wysokim stole ze stelażem, super sprawa, my mamy takie

laktator tylko firmy Avent elektryczny ktory moze tez byc jako reczny, wiecej pieniedzy kosztuje ale duzo lepsza wygoda jak sie tylko podlaczasz pod niego a rece wolne sa

butelki, smoczki do butelek i normalne smoczki polecam tylko firmy Avent

osłonki na szczebelki łózeczka - dziecko nie obija sobie glowki ani czesci ciala kiedy sie wierci i kreci przez sen, ani zeby raczki czy nozki nie weszły miedzy szczebelki, uzywamy ich do teraz.

Dodam, że rodziłam w Nowegii i norweskie leki oraz kosmetyki tez uzywałam :)

5 lata 7 miesiąc temu #608676 przez AniaF
Ja dorzucę jeszcze , fasolka do karmienia.

5 lata 6 miesiąc temu #624263 przez martula_007
Do przemywania pępuszka noworodka polecam octenisept

Do pielęgnacji pupy: sudocrem i krem nivea na odparzenia

Z wypróbowanych chusteczek nawilżanych: pampers

do noska Physiomer baby, szczególnie przydatne przy katarku

smoczek avent z nasadką ochronną, przydaje sie zwlaszcza podczas spacerów i podróży, można szybko wrzucić do torby i poźniej spokojnie wyciągnąc bez obaw o mycie

mata edukacyjna baby gift rainforest

oraz masc bobodent na zabkowanie, oliwke johnson i poduszke rogal do karmienia niemowlaczka piersia

5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #635849 przez patka1603
co raz fajniejsze zakładacie te wątki- z tego na pewno skorzystam ;)

5 lata 6 miesiąc temu #639996 przez Katarzyna
Mam nadzieję, że wątek się rozwinie i więcej osób się wypowie :-)

Polecam: , , , nowość:

5 lata 6 miesiąc temu #640028 przez wunia1984
wątek mega przydatny :) dzięki dziewczyny

5 lata 6 miesiąc temu #640033 przez Monia_T
Dla noworodka wg mnie z ciuszków najwygodniejsze są body rozpinane po całości z przodu i pajace.

Z kosmetyków polecam Nivea stosuję krem przeciw odparzeniom i płyn do kąpieli, rewelacja.

Na poranione brodawki bepanthen, absolutny nr 1!

Witminki z pompką Juvit nie są najtańsze, ale najwygodniejsze i bardzo bezpieczne w podawaniu w przeciwieństwie do twistów.

Termometr bezdotykowy wiarygodny pomiar w 1 sekundę

Do noska frida i Marimer, nie zamieniłabym na nic innego.

Z pieluszek do niedawna stosowałam oryginalne pampersy, kilka dni temu z ciekawości kupiłam Dady z biedronki i są rewelacyjne. Chyba nawet lepsze od oryginalnych :)

Huśtawka hybrydowa która "opiekuje się" moim maleństwem, a ja mogę coś zrobić w domu.

Tyle na początek :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

• Regularna mama

• Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2018