Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

USG genetyczne - POMOCY ! :(

4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #966310 przez pineczka1992
Witam,
mam 22 lata, w sobotę miałam usg (13tc) na, którym wykryto nieprawidłowy przepływ w zastawce trójdzielnej (fala wsteczna) u mojego maleństwa...
jestem przerażona lekarz powiedział, że mam podwyższone ryzyko trisomni 21 wyszło 1:671 niż dziewczyny w moim wieku.

znalazlam : Pod koniec pierwszego trymestru ciąży u około 65% płodów z zespołem Downa przepływ przez zastawkę trójdzielną jest nieprawidłowy.

Nie wiem co mam myśleć...
Może ktoś miał podobną sytłację.....
:(
Paulina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu #966355 przez kacha
Hej.
Miałam troszkę podobną sytuację - na usg genetycznym nie była widoczna kość nosowa, mam w rodzinie osobę z zespołem Downa, lekarka mnie nastraszyła, kazała robić amniopunkcję itp. Wyliczyła mi ryzyko chyba 1:200 albo coś koło tego. Płakałam dwa dni, mąż mi ciągle powtarzał, że będzie dobrze i że on w to wierzy. Zapisaliśmy się jeszcze na test pappa - badanie krwi i usg, ale po dwóch dniach w pracy (jestem terapeutą, pracuję z niepełnosprawnymi) stwierdziłam, że ZD to nie jest tragedia, są gorsze niepełnosprawności, po prostu mogę mieć wyjątkowo uparta ale i bardzo radosne dziecko z pucułowatą buzią, o amniopunkcji od początku nie chcieliśmy myśleć, bo ryzyko poronienia po takim zabiegu jest 1:100. I w sumie to... tak myślałam ... 1:200 to nie jest jakoś strasznie - 199 dzieci rodzi się zdrowych przy takich parametrach jak moje ;). Suma sumarum zrezygnowaliśmy z pappa i przestałam o tym myśleć. Każde kolejne usg było dobre i Wandzia jest wesołym czteromiesięczniakiem :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #966360 przez kacha
A co zaproponował Ci doktor? Robiłaś też pappa z krwi? Może warto iść jeszcze do kogoś innego?


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu #966361 przez kacha
No i jeszcze mi coś kołatało, że moja koleżanka miała taką sytuację jak Twoja, zadzwoniłam do niej i faktycznie - jedno usg wykazało nieprawidłowy przepływ zastawki trójdzielnej, poszła z płaczem do swojego doktora prowadzącego, on jej zrobił usg i stwierdził, że żadnych nieprawidłowości nie dostrzega. Misia chodzi do zerówki, poza cholerycznym temperamentem nic jej nie dolega.
:laugh:
Uszki do góry maleńka :kiss:


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #966439 przez Anabelle
A usg kardiologiczne?
Szwagierce wyszły nieprawidłowości z sercem dziecka, poszła na specjalistyczne usg pod kątem serduszka i okazało sie, że jest wszystko dobrze.
Poza tym mój gin zawsze mi mówi, że usg to nie wyrok - nie widać wszystkiego na usg. Duzo zależy od sprzetu, lekarza, ulozenia dziecka, ale także obrazu który daje ultrasonograf. Czasami coś może zaburzyć widok na ekranie. Wszelkie nieprawidłowości trzeba monitorować w dłuższej perspektywie.
Test z krwi pappa daje tylko prawdopodobieństwo - nic poza tym. Aminopunkcja jest lepsza, ale bardzo ryzykowna.
Ja bym skonsultowała jeszcze z 1 lub 2 innymi ginekologami.


matuli.pl/ | www.facebook.com/sklepmatuli | www.instagram.com/matuli.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 4 miesiąc temu #1066860 przez olga87
Witajcie,

Wiem, że wątek jest stary i nikt raczej go nie odwiedza ale sama będąc w ciąży szukałam informacji nt. nieprawidłowych przepływów i w pewnym momencie zwątpiłam że może być dobrze.
Na usg genetycznym wykryto nieprawidłowy przepływ przez zastawkę trójdzielną (fala zwrotna), innych parametrów nie miałyśmy nieprawidłowych, mimo to lekarze straszyli że córka może urodzić się z jednym z zespołów (Down, Turner). Oczywiście przepłakałam mnóstwo nocy, wszystkie publikacje medyczne, fora nie nastrajały pozytywnie. Robiłam test podwójny Pappa. Wyszedł prawidłowo, mimo to kolejne usg wykazały niedomykalność zast. trójdzielnej.
Jeździłam na usg do Warszawy do kliniki dr Dangel, tam trafiłyśmy koło 27 tc. więc już później, tam nas troszkę uspokoili. Podobno taki "urok" i dalsza diagnostyka po porodzie. Do tego doszły spadki tętna płodu ale nie były za wielkie.
Urodziłam zdrową córeczkę, trafiłyśmy pod opiekę kardiologa, jedyne co to pozostało po wykrytej wadzie to spadki tętna we śnie, które umiarowiły się wraz z wiekiem. Budowa serduszka prawidłowa.
Jeden z lekarzy jeszcze w czasie ciąży powiedział że tak będzie - jej serce musi po prostu dojrzeć w swoim tempie i tak też było.
Chciałabym dodać otuchy innym rodzicom z podobnym przypadkiem, nie każda wada wykryta w 13 tc spowoduje że dziecko urodzi się ciężko chore.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 4 miesiąc temu #1066861 przez Wiolkas32
Dzięki za dobre słowa. Pozdrawiam:)

www.buldeckawozniak.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 1 miesiąc temu #1067393 przez fijoołeeek
Proponuję udać się do lekarza prowadzącego ciąże i razem z lekarzem przedyskutować dalsze postępowanie. Wiem też, że test biochemiczny robi się prawie zawsze w pakiecie razem z USG. Jest tylko jeden problem: że pobranie krwi trzeba zrobić tego samego dnia co USG. Możesz zawsze udać się do genetyka ranking.abczdrowie.pl/s/Genetyk

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Karmienie piersią

Testowanie produktów

Blog położnej

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019