Nie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić? [...]

czytaj dalej

Duchowe Położnictwo


to szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą.

Książka jest „przewodnikiem” dla kobiet w ciąży, położnych i lekarzy. 

Książka nie tylko ukazuje sposób, w jaki kobieta może aktywnie uczestniczyć w porodzie (czyniąc go łatwiejszym i bezpieczniejszym), ale zawiera także wskazówki, dzięki którym przyszli rodzice mogą doświadczyć duchowej natury procesu narodzin. Jej dodatkowym atutem są liczne opowieści o narodzinach – relacje zarówno kobiet, jak i ich partnerów.
Autorką „Duchowego położnictwa” jest Ina May Gaskin, jedna z największych ekspertek na świecie w dziedzinie położnictwa, która w swojej karierze odebrała ponad 2000 porodów domowych. 29 września 2011 została nagrodzona tzw. „alternatywną Nagrodą Nobla” – Right Livelihood Award, za promowanie takich metod, które są najlepsze dla fizycznego i psychicznego zdrowia zarówno matki, jak i dziecka. Ina May w swojej pracy poświęciła się temu, aby umożliwić kobietom świadome uczestniczenie w porodach. „Duchowe położnictwo” to dzieło jej życia, bazujące na jej ogromnej wiedzy i licznych doświadczeniach.   

Polskie wydanie konsultowane było z zespołem składającym się z się z położnych, farmakologów, dietetyków, lingwistów, socjologów, co wymagało prawie dwóch lat intensywnej pracy. Ostatecznie ukazuje się ona pod redakcją dr Marii Biskupskiej i jej współpracowników z Uniwersytetów Medycznych w Poznaniu i Warszawie.Z wstępu prof. dr. hab. Michała Musielaka: Sława metod i technik naturalnego porodu Iny May przekroczyła granice Stanów Zjednoczonych. Ciekawą wydaje się odpowiedź na pytanie, jakie są źródła tej niesamowitej popularności „Duchowego położnictwa”? Wydaje się, iż z jednej strony jest to tęsknota za obecnością przy porodzie osób bliskich, tkwiąca głęboko w świadomości wielu młodych kobiet, których to nie matki, lecz częściej babki doświadczyły porodu w domu; z drugiej strony to niekiedy lęk rodzących i ich rodzin przed wszechobecną technicyzacją nowoczesnej sali porodowej, gdzie dominuje sterylność, medyczny język, a także profesjonalny dystans personelu do rodzącej. Wpływ na zainteresowanie książką Iny May mają także oczekiwania wielu młodych kobiet w Polsce, które m.in. pod wpływem akcji „Rodzić po Ludzku” domagają się prawa do wyboru miejsca porodu, położnej, obecności osoby bliskiej czy pozycji rodzenia.

DUCHOWE POŁOŻNICTWO
Autor: Ina May Gaskin
Przekład: Joanna Janisiewicz
Redakcja: Maria Biskupska, Ewelina Wierzejska + zespół konsultantów
Oprawa: miękka
Stron:  512
Cena: 163 zł
Wydawnictwo: Virgo, Warszawa
Sklep internetowy:
Drukuj
Oceń ten artykuł
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
сонник снов

обращайтесь

телец

на сайте

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza