Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Inne

Inne to dział, w którym znajdują się artykuły z różnych dziedzin. Dotyczą nowoczesnych produktów skierowanych do młodych rodziców. Konkursów, które są organizowane przez portal Zapytaj Położną.

Darmowy kurs o porodzie:

Zapraszamy na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.
Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Zapisz się już dziś na darmowe lekcje o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

Polecamy:

sample-image

Artykuły:

Siła kobiecości w macierzyństwie - Konferencja w Warszawie

SiłaKobiecościTej jesieni siła kobiecości da o sobie znać na warszawskiej Pradze. Tam bowiem, przy Mińskiej 65, 19 października 2017 (czwartek) uczcimy 10 urodziny portalu założonego przez położną Kasią Plaza-Piekarzewską. Motywacją założenia była chęć dzielenia się wiedzą o cudzie narodzin oraz to, by poród każdej kobiety budził w niej pozytywne skojarzenia.

more: Siła kobiecości w macierzyństwie - Konferencja w Warszawie

Czy warto by matka polka skorzystała z pomocy iRobota? – Recenzja

iRobotTest4

 

 

 

 

Od dawna marzył mi się robot, który zadba o naszą podłogę. Dlaczego? Ponieważ mamy dziecko, psa i ogródek. O ile nasze dziecko jeszcze nie korzysta z podłogi, to nasze oczy spoglądają na nią każdego dnia. Znacie to uczucie kiedy zamietliście, umyliście podłogę i akurat trzeba to wykonać raz jeszcze? Dlaczego? Bo pies naniósł piachu, coś się rozsypało. 

more: Czy warto by matka polka skorzystała z pomocy iRobota? – Recenzja

Konferencja Bliskości czyli dwa dni z bliskością

KonferencjaBliskości

W dniach 28-29.11.2015, w Warszawie spotka się ponad dwustu liderów attachment parenting na trzeciej już Konferencji Bliskości. Konferencja to największe w naszym kraju wydarzenie o charakterze edukacyjnym poświęcone wspieraniu dobrej więzi między rodzicem a dzieckiem, którego organizatorem jest najlepsze parentingowe wydawnictwo w Polsce – Mamania.

more: Konferencja Bliskości czyli dwa dni z bliskością

IV Piknik Wcześniaka w Warszawie

LogoSzpitalKarowa
Już w najbliższą niedzielę 6 września 2015 roku w Warszawie odbędzie się IV Piknik Wcześniaka na Karowej. Jego organizatorami są Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej i psychologiczny magazyn dla nowoczesnych rodziców GAGA. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Dzieciaki odkrywają!”. Podczas wydarzenia aktywujemy całe rodziny do wspólnej zabawy w zorganizowanych strefach tematycznych, a dzięki licznym atrakcjom najmłodsi poczują się prawdziwymi odkrywcami. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej zabawy.

more: IV Piknik Wcześniaka w Warszawie

Jak dobrać odpowiedni dywan do pokoju dziecięcego?

Teppich-Kinderzimmer-Pokoj-dziecięcy-mDywany dla dzieci

Kto, jako dziecko, nie marzył o latającym dywanie, jaki miał Aladyn? Kto nie chciał polecieć w przestworza na miękkim, kolorowym kawałku tkaniny? Dziś dziecięce marzenia idą w parze z funkcjonalnością. Dywany i maty, choć nielatające, są nie tylko ładne i kolorowe, ale także bardzo praktyczne.

more: Jak dobrać odpowiedni dywan do pokoju dziecięcego?

Wakacje nad morzem

Rodzinny wyjazd na wczasy to możliwość spędzenia większej ilości czasu we własnym gronie i zawsze ogromna radość dla wszystkich. Ale trzeba też pamiętać o tym, że małe dzieci wymagają specjalnych warunków i nie można zabrać ich byle gdzie. Dlatego dobrym pomysłem wydają się wakacje nad morzem, gdzie świetnie rozbudowana infrastruktura zapewnia prawdziwy komfort.

more: Wakacje nad morzem

Plecaki Topgal - do szkoły i na wycieczkę

Plecak towarzyszy młodemu człowiekowi w wielu różnych sytuacjach, a pierwsze tego typu wyposażenie otrzymują już małe dzieci w wieku przedszkolnym. Ze względu na wygodę, z jaką jest związane korzystanie z tego rozwiązania dzieci, nastolatki, a także osoby dorosłe wybierają plecaki na każdą okoliczność, począwszy do codziennych zajęć w szkole, przez wycieczki rekreacyjne po codzienne zakupy.

more: Plecaki Topgal - do szkoły i na wycieczkę

Wirtualny Pediatra - realna pomoc każdej mamy

Wirtualny pediatra 1mWe współpracy ze specjalistami stworzyliśmy serwis, który oferuje szybką pomoc w postaci diagnozy i porady. Dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy medycznej, rodzice mogą od razu sprawdzić z czym mają do czynienia. Wystarczy wypełnić test diagnostyczny i uściślić jakie dziecko ma objawy, a na tej podstawie Wirtualny Pediatra przygotuje możliwą diagnozę oraz wyczerpującą poradę.

more: Wirtualny Pediatra - realna pomoc każdej mamy

Jak wybrać buty dla dziecka?

Dzieci przez wieki chodziły boso. W niektórych regionach nadal nie zakłada się im butów. Podobnie postępują współcześni rodzice, którzy lubią zdejmować maluszkom obuwie na plaży, latem na trawie, korzystając z każdej okazji do ćwiczenia stóp. To instynktowne działanie nie jest pozbawione sensu. Naukowcy dawno zauważyli, że dziecięce stopy są mocniejsze, bardziej giętkie i zdrowsze w społeczeństwach, w których maluchy uczą się chodzić na bosaka. Mimo dynamicznego rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu, nadal istnieją różne opinie na temat pierwszych butów dla dziecka. Jak je wybrać? Na co zwrócić uwagę?

more: Jak wybrać buty dla dziecka?

Kilka decyzji, które dobrze podjąć jeszcze przed porodem

karmienieb


Okres ciąży to nie tylko radosne oczekiwanie. To także czas, kiedy trzeba podjąć pewne decyzje i to jeszcze przed przyjściem dziecka na świat, bowiem są ściśle związane z samym porodem. Kwestie te należy przemyśleć na spokojnie z pełną świadomością zysków i strat, jakie ze sobą niosą.

more: Kilka decyzji, które dobrze podjąć jeszcze przed porodem

Rodzicu ułatw sobie zakupy!

KindiBoxMPodsyłacie mi różne linki. Ostatnio od Tomka otrzymałam wiadomość o ciekawym miejscu skierowanym do rodziców. Pomyślałam, że warto podzielić się z Tobą tym odkryciem.

Mianowicie w erze gonienia czasu, to narodziny dziecka sprowadzają na chwilę rodzinę do pewnej rutyny: przewijanie, karmienie i spanie (snem przerywanym). Zaczynają rodzice odkrywać jak ekonomicznie wykorzystać czas, gdy maluszek śpi… Niektórzy starają się mimo wszystko zabierać maluszka wszędzie. ŁĄCZNIE Z CENTRUM HANDLOWYM…


more: Rodzicu ułatw sobie zakupy!

Strona pomagająca w wyborze lekarza

Obecnie każdy z nas kto udaje się do jakiegoś lekarza chce wybrać jak najlepszego specjalistę i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Musimy jednak mieć na uwadze przede wszystkim to, że wielu z takiego rodzaju specjalistów nie jest dziś lekarzami na odpowiednim poziomie. W takiej sytuacji mogą nam pomóc wszelkiego rodzaju rankingi, których dzisiaj mamy naprawdę bardzo wiele. Jeżeli wspominamy tutaj o rankingach na pewno bardzo ważne są tutaj wszelkiego rodzaju rankingi, które znajdziemy dzisiaj w gazetach.

more: Strona pomagająca w wyborze lekarza

Jak poprawić przyswajanie kwasu foliowego?


Prawidłowa podaż folianów okazuje się być działaniem często niewystarczającym, zwłaszcza dla kobiety w ciąży. Chcąc ustrzec dziecko przed szkodliwymi skutkami niedoboru tego ważnego składnika, przyszła mama musi zwrócić szczególną uwagę nie tylko na to, co je, ale także na to, w jaki sposób jej organizm reaguje na ten związek. Co zrobić, by był prawidłowo przyswajany przez organizm?

more: Jak poprawić przyswajanie kwasu foliowego?

Koronkowa bielizna ciążowa?

Jak najbardziej! Koronki to jeden z ulubionych materiałów kobiet i wcale nie trzeba z nich rezygnować na okres ciąży.

more: Koronkowa bielizna ciążowa?

Jak „bezboleśnie” odstawić dziecko od piersi?

Decyzja o odstawieniu dziecka od piersi jest zawsze trudna, szczególnie dla mam, które wyjątkowo cenią sobie niezwykłą bliskość płynącą z takiego karmienia. Niestety – czas jest nieubłagany i w końcu musi nadejść ten moment. Jak pokonać związane z nim trudności?

more: Jak „bezboleśnie” odstawić dziecko od piersi?

Urlop z alergikiem. Gdzie wyjechać na wakacje z małym dzieckiem?

Lato zbliża się wielkimi krokami, powoli zaczynamy układać harmonogram wakacyjnych wyjazdów i wycieczek za miasto. Jedynym problemem utrudniającym planowanie letnich wojaży jest alergia, z którą zmaga się nasze dziecko. W chwili, gdy ostra reakcja alergiczna dała o sobie kiedykolwiek znać, zastanawiamy się, czy oby całkowicie nie zrezygnować z urlopu.

more: Urlop z alergikiem. Gdzie wyjechać na wakacje z małym dzieckiem?

Jak monitorować oddech noworodka, niemowlaka?

monitor-iBabyGuard1
W chwili narodzin dziecko bierze pierwszy wdech i zaczyna oddychać. Częściej się zdarza, że wcześniaki oddychają nieregularnie. Stąd zalecenie, aby rodzice zakupili monitor oddechu. Natomiast z oddechem dziecka jest tak, że czy mamy do czynienia z wcześniakiem czy dzieckiem donoszonym, to rodzice sprawdzają czy oddycha.

more: Jak monitorować oddech noworodka, niemowlaka?

Oczyśćmy powietrze z papierosów

Jeśli ktokolwiek w naszym domu pali, zadbajmy o to, aby odpowiednio wywietrzyć wnętrze.

Bierne palenie co 17 minut zabija jednego mieszkańca Europy. W ciągu roku, na skutek wdychania dymu tytoniowego, umiera ponad 79 tys. mieszkańców Unii Europejskiej. Dzieci są szczególne zagrożone skutkami wdychania dymu tytoniowego. Koordynator Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Anna Kozieł, sądzi że ok. 80% dzieci jest wystawionych na ekspozycję dymu tytoniowego w miejscu zamieszkania.

more: Oczyśćmy powietrze z papierosów

Zakup sukienki na wesele - porady

Idąc ulicą w każdym mieście, bez problemu znaleźć można sklepy oferujące wieczorowe kreacje. Jednak kiedy kobieta musi znaleźć dla siebie coś wyjątkowego, bardzo często okazuje się, iż wybranie odpowiedniej sukienki dla siebie może stanowić problem. Sukienki wieczorowe muszą być dopasowane do rodzaju figury – nie każda kobieta ma takie same proporcje między poszczególnymi częściami ciała. Ponadto, bardzo ważny jest odpowiedni dobór kreacji pod względem wagi – puszyste panie nie powinny ubierać się w stroje obcisłe, podkreślające ich zbyt obfity brzuch czy piersi. Natomiast zgrabne i szczupłe panie mogą zaopatrzyć się w obcisłe, podkreślające ich ładną figurę i sylwetkę sukienki.

more: Zakup sukienki na wesele - porady

Odżywki dla kobiet

Coraz powszechniejszy siedzący tryb życia powoduje pogorszenie się naszego stanu zdrowia. Niedomagamy fizycznie nawet przy niewielkim wysiłku i nie dotyczy to tylko kierowców samochodów ciężarowych którzy słyną ze swoich oponek. Problem ten coraz częściej dotyczy również kobiet które mają problemy z nadwagą. Warto więc jak najszybciej zdecydować się na drastyczne ale konieczne rozwiązanie: koniec z niezdrowym jedzeniem i czas na trening! Jak mówi stare przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch. I jest to w stu procentach racja. Dlatego polecam wam zastosowanie trzech elementów które poprawią stan naszego ciała a przez to i umysłu.

more: Odżywki dla kobiet

онлайн гадание на отношения

правдивое гадание

еще по теме

Психология личности

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza