Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Artykuły

Siła kobiecości w macierzyństwie - Konferencja w Warszawie

SiłaKobiecościTej jesieni siła kobiecości da o sobie znać na warszawskiej Pradze. Tam bowiem, przy Mińskiej 65, 19 października 2017 (czwartek) uczcimy 10 urodziny portalu założonego przez położną Kasią Plaza-Piekarzewską. Motywacją założenia była chęć dzielenia się wiedzą o cudzie narodzin oraz to, by poród każdej kobiety budził w niej pozytywne skojarzenia.

more: Siła kobiecości w macierzyństwie - Konferencja w Warszawie

Wakacje nad morzem

Rodzinny wyjazd na wczasy to możliwość spędzenia większej ilości czasu we własnym gronie i zawsze ogromna radość dla wszystkich. Ale trzeba też pamiętać o tym, że małe dzieci wymagają specjalnych warunków i nie można zabrać ich byle gdzie. Dlatego dobrym pomysłem wydają się wakacje nad morzem, gdzie świetnie rozbudowana infrastruktura zapewnia prawdziwy komfort.

more: Wakacje nad morzem

Plecaki Topgal - do szkoły i na wycieczkę

Plecak towarzyszy młodemu człowiekowi w wielu różnych sytuacjach, a pierwsze tego typu wyposażenie otrzymują już małe dzieci w wieku przedszkolnym. Ze względu na wygodę, z jaką jest związane korzystanie z tego rozwiązania dzieci, nastolatki, a także osoby dorosłe wybierają plecaki na każdą okoliczność, począwszy do codziennych zajęć w szkole, przez wycieczki rekreacyjne po codzienne zakupy.

more: Plecaki Topgal - do szkoły i na wycieczkę

Wirtualny Pediatra - realna pomoc każdej mamy

Wirtualny pediatra 1mWe współpracy ze specjalistami stworzyliśmy serwis, który oferuje szybką pomoc w postaci diagnozy i porady. Dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy medycznej, rodzice mogą od razu sprawdzić z czym mają do czynienia. Wystarczy wypełnić test diagnostyczny i uściślić jakie dziecko ma objawy, a na tej podstawie Wirtualny Pediatra przygotuje możliwą diagnozę oraz wyczerpującą poradę.

more: Wirtualny Pediatra - realna pomoc każdej mamy

Jak wybrać buty dla dziecka?

Dzieci przez wieki chodziły boso. W niektórych regionach nadal nie zakłada się im butów. Podobnie postępują współcześni rodzice, którzy lubią zdejmować maluszkom obuwie na plaży, latem na trawie, korzystając z każdej okazji do ćwiczenia stóp. To instynktowne działanie nie jest pozbawione sensu. Naukowcy dawno zauważyli, że dziecięce stopy są mocniejsze, bardziej giętkie i zdrowsze w społeczeństwach, w których maluchy uczą się chodzić na bosaka. Mimo dynamicznego rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu, nadal istnieją różne opinie na temat pierwszych butów dla dziecka. Jak je wybrać? Na co zwrócić uwagę?

more: Jak wybrać buty dla dziecka?

Kilka decyzji, które dobrze podjąć jeszcze przed porodem

karmienieb


Okres ciąży to nie tylko radosne oczekiwanie. To także czas, kiedy trzeba podjąć pewne decyzje i to jeszcze przed przyjściem dziecka na świat, bowiem są ściśle związane z samym porodem. Kwestie te należy przemyśleć na spokojnie z pełną świadomością zysków i strat, jakie ze sobą niosą.

more: Kilka decyzji, które dobrze podjąć jeszcze przed porodem

Rodzicu ułatw sobie zakupy!

KindiBoxMPodsyłacie mi różne linki. Ostatnio od Tomka otrzymałam wiadomość o ciekawym miejscu skierowanym do rodziców. Pomyślałam, że warto podzielić się z Tobą tym odkryciem.

Mianowicie w erze gonienia czasu, to narodziny dziecka sprowadzają na chwilę rodzinę do pewnej rutyny: przewijanie, karmienie i spanie (snem przerywanym). Zaczynają rodzice odkrywać jak ekonomicznie wykorzystać czas, gdy maluszek śpi… Niektórzy starają się mimo wszystko zabierać maluszka wszędzie. ŁĄCZNIE Z CENTRUM HANDLOWYM…


more: Rodzicu ułatw sobie zakupy!

Strona pomagająca w wyborze lekarza

Obecnie każdy z nas kto udaje się do jakiegoś lekarza chce wybrać jak najlepszego specjalistę i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Musimy jednak mieć na uwadze przede wszystkim to, że wielu z takiego rodzaju specjalistów nie jest dziś lekarzami na odpowiednim poziomie. W takiej sytuacji mogą nam pomóc wszelkiego rodzaju rankingi, których dzisiaj mamy naprawdę bardzo wiele. Jeżeli wspominamy tutaj o rankingach na pewno bardzo ważne są tutaj wszelkiego rodzaju rankingi, które znajdziemy dzisiaj w gazetach.

more: Strona pomagająca w wyborze lekarza

Jak poprawić przyswajanie kwasu foliowego?


Prawidłowa podaż folianów okazuje się być działaniem często niewystarczającym, zwłaszcza dla kobiety w ciąży. Chcąc ustrzec dziecko przed szkodliwymi skutkami niedoboru tego ważnego składnika, przyszła mama musi zwrócić szczególną uwagę nie tylko na to, co je, ale także na to, w jaki sposób jej organizm reaguje na ten związek. Co zrobić, by był prawidłowo przyswajany przez organizm?

more: Jak poprawić przyswajanie kwasu foliowego?

Koronkowa bielizna ciążowa?

Jak najbardziej! Koronki to jeden z ulubionych materiałów kobiet i wcale nie trzeba z nich rezygnować na okres ciąży.

more: Koronkowa bielizna ciążowa?

Jak „bezboleśnie” odstawić dziecko od piersi?

Decyzja o odstawieniu dziecka od piersi jest zawsze trudna, szczególnie dla mam, które wyjątkowo cenią sobie niezwykłą bliskość płynącą z takiego karmienia. Niestety – czas jest nieubłagany i w końcu musi nadejść ten moment. Jak pokonać związane z nim trudności?

more: Jak „bezboleśnie” odstawić dziecko od piersi?

Urlop z alergikiem. Gdzie wyjechać na wakacje z małym dzieckiem?

Lato zbliża się wielkimi krokami, powoli zaczynamy układać harmonogram wakacyjnych wyjazdów i wycieczek za miasto. Jedynym problemem utrudniającym planowanie letnich wojaży jest alergia, z którą zmaga się nasze dziecko. W chwili, gdy ostra reakcja alergiczna dała o sobie kiedykolwiek znać, zastanawiamy się, czy oby całkowicie nie zrezygnować z urlopu.

more: Urlop z alergikiem. Gdzie wyjechać na wakacje z małym dzieckiem?

Oczyśćmy powietrze z papierosów

Jeśli ktokolwiek w naszym domu pali, zadbajmy o to, aby odpowiednio wywietrzyć wnętrze.

Bierne palenie co 17 minut zabija jednego mieszkańca Europy. W ciągu roku, na skutek wdychania dymu tytoniowego, umiera ponad 79 tys. mieszkańców Unii Europejskiej. Dzieci są szczególne zagrożone skutkami wdychania dymu tytoniowego. Koordynator Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Anna Kozieł, sądzi że ok. 80% dzieci jest wystawionych na ekspozycję dymu tytoniowego w miejscu zamieszkania.

more: Oczyśćmy powietrze z papierosów

Zakup sukienki na wesele - porady

Idąc ulicą w każdym mieście, bez problemu znaleźć można sklepy oferujące wieczorowe kreacje. Jednak kiedy kobieta musi znaleźć dla siebie coś wyjątkowego, bardzo często okazuje się, iż wybranie odpowiedniej sukienki dla siebie może stanowić problem. Sukienki wieczorowe muszą być dopasowane do rodzaju figury – nie każda kobieta ma takie same proporcje między poszczególnymi częściami ciała. Ponadto, bardzo ważny jest odpowiedni dobór kreacji pod względem wagi – puszyste panie nie powinny ubierać się w stroje obcisłe, podkreślające ich zbyt obfity brzuch czy piersi. Natomiast zgrabne i szczupłe panie mogą zaopatrzyć się w obcisłe, podkreślające ich ładną figurę i sylwetkę sukienki.

more: Zakup sukienki na wesele - porady

Odżywki dla kobiet

Coraz powszechniejszy siedzący tryb życia powoduje pogorszenie się naszego stanu zdrowia. Niedomagamy fizycznie nawet przy niewielkim wysiłku i nie dotyczy to tylko kierowców samochodów ciężarowych którzy słyną ze swoich oponek. Problem ten coraz częściej dotyczy również kobiet które mają problemy z nadwagą. Warto więc jak najszybciej zdecydować się na drastyczne ale konieczne rozwiązanie: koniec z niezdrowym jedzeniem i czas na trening! Jak mówi stare przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch. I jest to w stu procentach racja. Dlatego polecam wam zastosowanie trzech elementów które poprawią stan naszego ciała a przez to i umysłu.

more: Odżywki dla kobiet

Ginekolog we Wrocławiu

Pora na ginekologa. Krytyczny moment to dla wielu kobiet jedyny bądź idealny termin na wizytę u ginekologa.
Jak już pojawi się zapalenie bądź zacznie coś boleć kobiety udają się na wizytę, a przecież z punktu widzenia profilaktyki można to uniknąć.
Jeśli kobieta bada się regularnie nie dojdzie do takich rzeczy, ponieważ często da się temu zaradzić. Nie wspominając już o poważnych chorobach układu rozrodczego, które można wykryć zawczasu i podjąć leczenie, które może całkowicie wyeliminować chorobę. Wiele kobiet przez strach przed wynikami nie decyduje się na wizytę i niestety często jest za późno nawet na leczenie.

more: Ginekolog we Wrocławiu

Duchowe Położnictwo

Duchowe Poloznictwo„Duchowe położnictwo” to szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą. Książka jest „przewodnikiem” dla kobiet w ciąży, położnych i lekarzy. 

Książka nie tylko ukazuje sposób, w jaki kobieta może aktywnie uczestniczyć w porodzie (czyniąc go łatwiejszym i bezpieczniejszym), ale zawiera także wskazówki, dzięki którym przyszli rodzice mogą doświadczyć duchowej natury procesu narodzin.

more: Duchowe Położnictwo

Wonder Bib – ten śliniak czyni cuda!

mavero

Dzieci kochają go za miękki materiał i wesołe kolory, a mamy za to, że jest tak strasznie praktyczny…

more: Wonder Bib – ten śliniak czyni cuda!

Programowanie żywieniowe – nowoczesny trend w żywieniu przyszłych mam

BellaVitaMJesteś w ciąży lub planujesz ją za jakiś czas? Wiesz, że ten stan to czas wielkich przemian zachodzących w twoim organizmie, a w twoim łonie rozwija się nowe życie. Jednak czy zdajesz sobie sprawę, że twój sposób żywienia podczas ciąży może mieć wpływ na stan zdrowia twojego dziecka na kilkadziesiąt lat wprzód? Czy wiesz, że stosując programowanie żywieniowe możesz zapobiec wielu dietozależnym chorobom u twojego potomka?

more: Programowanie żywieniowe – nowoczesny trend w żywieniu przyszłych mam

Co to jest projekt Ambasadora Marki BabyOno i czemu on służy?

logoreklamaNasz projekt dotyczący Ambasadora Marki ma na celu testowanie oraz opiniowanie produktów przez ich finalnych użytkowników.

more: Co to jest projekt Ambasadora Marki BabyOno i czemu on służy?

сны и сновидения

гадание на любовь онлайн

еще по теме

сны и сновидения

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza