Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Jak poprawić przyswajanie kwasu foliowego?

Prawidłowa podaż folianów okazuje się być działaniem często niewystarczającym, zwłaszcza dla kobiety w ciąży. Chcąc ustrzec dziecko przed szkodliwymi skutkami niedoboru tego ważnego składnika, przyszła mama musi zwrócić szczególną uwagę nie tylko na to, co je, ale także na to, w jaki sposób jej organizm reaguje na ten związek. Co zrobić, by był prawidłowo przyswajany przez organizm?

Kumulowanie toksyn w organizmie

Gromadzenie się w organizmie substancji toksycznych jest bardzo istotnym czynnikiem, ograniczającym prawidłowe . Okazuje się, że temu niekorzystnemu zjawisku można próbować zapobiec poprzez unikanie określonych produktów spożywczych, zawierających nieprzyjazne składniki, takie jak konserwanty i emulgatory dodawane do żywności w celu poprawienia smaku lub zapachu. Owe niebezpieczne związki są dodawane szczególnie w obfitych ilościach do dań gotowych oraz produktów typu „instant”, których przyszłe mamy powinny bezwzględnie unikać.

Niestety nie zawsze można zapobiec kumulacji toksyn, które obecne są na stałe w naszym otoczeniu – chociażby w spalinach samochodowych lub w dymie tytoniowym (do którego mają dostęp nie tylko palacze czynni, ale także bierni). Kobiety w ciąży zamieszkujące tereny miejskie, gdzie ruch uliczny jest znacznie bardziej natężony, powinny stosować suplementację folianów w postaci metafoliny - substancji charakteryzującej się bardzo wysoką przyswajalnością i bezpieczeństwem, dostępnej w preparacie o nazwie Femibion.

Problemy indywidualne

Sytuacje, które są przyczyną zaburzeń związanych z przyswajaniem folianów obejmują także zmiany genetyczne, które dotyczą już indywidualnie wybranych kobiet. Spowodowane jest to wadliwą konstrukcją genów odpowiedzialnych za metabolizm i może dotyczyć aż połowy kobiet w naszym kraju. W codziennym życiu nie stanowi to większego problemu i nie jest przyczyną wielu chorób, natomiast w ciąży może być głównym czynnikiem istotnie ograniczającym dostępność folianów dostarczanych wraz z codzienną dietą.

Aby uniknąć w przyszłości takich problemów oraz ustrzec przyszłe matki przed poważnymi komplikacjami, wystarczy uzupełniać niedobory folianów, stosując odpowiednie suplementy diety. Może to być na przykład preparat o nazwie Femibion, który jako jedyny na rynku zawiera w sobie metafolinę – pochodną folianów, która ze względu na swoje właściwości z łatwością ulega wchłonięciu przez organizm, w pełni zaspokajając jego potrzeby.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
здесь astro7.ru

значения снов

гадать на будущее онлайн

источник

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza