Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Konferencja Bliskości czyli dwa dni z bliskością

W dniach 28-29.11.2015, w Warszawie spotka się ponad dwustu liderów attachment parenting na trzeciej już Konferencji Bliskości. Konferencja to największe w naszym kraju wydarzenie o charakterze edukacyjnym poświęcone wspieraniu dobrej więzi między rodzicem a dzieckiem, którego organizatorem jest najlepsze parentingowe wydawnictwo w Polsce – Mamania.

KonferencjaBliskościIII

W tym roku Konferencja po raz pierwszy potrwa dwa dni. To prawie 20 godzin wykładów, paneli i dyskusji. Wśród kilkunastu wykładowców znaleźli się m.in. Agnieszka Stein, Monika Szczepanik, Aleksandra Charęzińska, Marta Sikorska, Alicja Kost, Emilia Jaworska i Julita Hypki. W tym roku organizatorzy zaprosili dwóch gości zagranicznych.

Z Hiszpanii przyjedzie Carlos Gonzalez, znany i ceniony hiszpański pediatra. Wybitny działacz na rzecz ochrony i promocji karmienia naturalnego. Tłumaczył na język kataloński Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece oraz Deklarację Innocenti. Członek IBFAN, założyciel Katalońskiego Stowarzyszenia Karmienia Piersią. Autor docenianej przez rodziców książki Moje dziecko nie chce jeść, wydanej przez wydawnictwo Mamania. W pierwszym dniu Konferencji wygłosi on prelekcję na temat żywienia niemowląt, rozszerzania diety i zaleceń dotyczących sposobów oferowania dziecku jedzenia.

Ze Stanów Zjednoczonych przyleci na Konferencję Lawrence J. Cohen, doktor psychologii specjalizujący się w terapii dzieci i rodzin poprzez zabawę. Prowadzi konsultacje i warsztaty dla nauczycieli, pracowników przedszkoli, opiekunów i rodziców. Jest autorem tłumaczonych na kilkanaście języków książek, w których porusza tematykę zabawy jako narzędzia pracy z dziećmi i ich rozwoju. Publikuje w magazynach, zarówno naukowych i profesjonalnych, ale też w prasie popularnej (m.in. w „,Boston Globe”, ,„Time”). Wydawnictwo Mamania wydało trzy jego książki Rodzicielstwo przez zabawę, Nie strach się bać i Siłowanki (napisane wspólnie z Anthonym T. DeBenedetem). Lawrence J. Cohen wygłosi wykład pt.: „Zostań rodzicem, którym zawsze chciałeś być”.

Po raz drugi przyznane zostaną . Ceremonia wręczenia wyróżnień odbędzie się podczas Konferencji.

Szczegóły organizacyjne oraz rejestracja:

Mecenat nad konferencją objęły marki Medela Polska i SuperPharm.

logo medela color

sph

Partnerzy:

PartnerzyKonferencjaBliskościIII

Matronaty:

MatronatyKonferencjaBliskości

Patronaty medialne:

PatronatMedialnyKonferencjaBliskościIII

Zaprzyjaźnione inicjatywy:

ZaprzyjaźnioneInicjatywyKonferencjaBliskości

Drukuj
Oceń ten artykuł
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
онлайн гадание на отношение

подробно

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza