Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Naszemu maleństwu nie zawsze po jedzeniu się odbija czy to normalne? Nadmienie, że zawsze trzymamy Stasia w pozycji do odbicia i klepiemy delikatnie po pleckach.

Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również powietrze. Musi się więc ulotnić w postaci odbicia (jedno wystarczy), żeby nie bolał dziecka brzuszek.

Tak jak napisałaś należy dziecko unieść po karmieniu do pozycji pionowej, oprzeć sobie na ramieniu i delikatnie po klepać. Pamiętaj żeby na ramieniu mieć pieluszkę, jak dziecku się uleje to nie pobrudzi Twojego ubrania.

Jeżeli dziecko zaśnie, albo chcesz je odłożyć, a właśnie zjadło. Pamiętaj żeby ułożyć je na boku. Możesz zwinąć kocyk i położyć za pleckami, tak żeby mieć pewność, że jego pozycja jest stabilna.

Łóżeczko powinno być pochylone pod kontem 15 stopni (czyli główka wyżej niż nóżki). W takiej sytuacji, gdy dziecku się uleje to nie zakrztusi się. Przy buzi dobrze jak położysz pieluszkę.Drukuj
Oceń ten artykuł
(17 głosów, średnia ocena 4.24 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
подробно

гороскоп на завтра рыбы

гадания на отношения онлайн

погадать онлайн

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza