Czy powinnaś się zaszczepić przeciw krztuściowi? [...]

czytaj dalej

Mój maluch nie długo zacznie raczkować zastanawiam się na co powinnam zwrócić uwagę, żeby nasz dom był przyjazny dla malucha?

W pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi. Ponieważ może się zakrztusić tą rzeczą.Jeżeli chodzi o drzwi pokoiku, schody możesz zastawić specjalnymi bramkami, które mają specyficzny sposób otwierania. Trudno będzie wtedy nawet dziecku, które chodzi otworzyć.

Drzwiczki od szafy, lodówkę możesz zabezpieczyć dzięki specjalnym zamknięciom „przed dziećmi”, albo grubą taśmą samoprzylepną. Szuflady można też zabezpieczyć za pomocą taśmy lub wysunąć je na pewien czas i postawić gdzieś wysoko. Drzwi balkonowe również powinny być zabezpieczone. Wszystkie gniazdka elektryczne zabezpiecz specjalnymi nakładkami.  Jeżeli na podłodze są jakieś przewody elektryczne sprawdź czy nie są uszkodzone. Jeżeli są zwiń je i schowaj. Najlepiej by było jakby kable były schowane w miejscach nie dostępnych dla dziecka.

Urządzenia, z których nie korzystasz a są podłączone do gniazdka odłącz a gniazdko zabezpiecz.

Gdy dziecko zacznie próbować chodzić, nie używaj chodzików. Bywają wywrotne, a wtedy może stać się krzywda Twojemu dziecku. Możesz natomiast kupić chodzik, który dziecko będzie popychać, a nie będzie w nim "jeździć".

W kuchni niebezpieczna jest kuchenka gazowa i piekarnik. Kiedy coś gotujesz lub pieczesz dziecko najlepiej jest posadzić w foteliku. Możesz również poprosić kogoś z rodziny, żeby spojrzał na dziecko. Ponieważ czasami ułamki sekund wystarczą, żeby coś się stało.

Kosz na śmieci także powinien znajdować się w miejscu nie osiągalnym dla dziecka, ponieważ jego zawartość może być szkodliwa. Plastikowe torebki również powinny znajdować się daleko od dziecka. Małe dzieci mogą sobie torebkę założyć na głowę i udusić się.

Dobrze jak dzieci będą chodzić w skarpetkach antypoślizgowych, żeby się nie przewróciło, ani nie pośliznęło.

Jeżeli masz wysokie krzesełko dla dziecka powinno mieć również szelki. Zawsze je zapinaj, ponieważ możesz czasami oddalić się od maluszka. A dziecko będzie chciało się wydostać i może wypaść.

Natomiast w ogródzie, w którym jest staw warto zabezpieczyć je siatką lub płotkiem.Drukuj
Oceń ten artykuł
(6 głosów, średnia ocena 4.17 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
гадание на отношение мужчины

гороскоп на завтра овен

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza