Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Planowanie ciąży po 35 roku życia

Masz powyżej 35 lat i planujesz pierwszą lub kolejną ciążę. Pamiętaj, na bycie Mamą nigdy nie jest za późno. Powinnaś wykonać dodatkowe badania, niektóre przed, a inne w trakcie ciąży. Świat medycyny i twoja odpowiedzialność za zdrowie przyszłego dzidziusia niezwykle w tym pomogą.

A więc jakie dodatkowe badania oprócz standardowych opisanych w dziale „badania”?

Przede wszystkim badania genetyczne. Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że im jesteś starsza, tym niestety większe statystyczne prawdopodobieństwo nie donoszenia ciąży lub ujawnienia się u dziecka wad w budowie fizycznej. Wiek mamy może wpłynąć na wystąpienie u maleństwa różnych chorób uwarunkowanych genetycznie. Jeśli skończyłaś już 35 lat i jest to Twoja pierwsza ciąża, pojawia się niestety zwiększone statystycznie ryzyko urodzenia dziecka np. z zespołem Downa. Pamiętaj to nie jest regułą.

W tej sytuacji powinniście zbadać dokładnie historię zdrowotną przodków swojej rodziny. Mądrzy genetycy uważają, że wystarczą Wam informacje o chorobach u członków rodziny do czterech pokoleń wstecz.

Dlatego warto, żebyś zgłosiła się do poradni genetycznej.

W dziale ciąża znajdziesz listę badań, które możesz wykonać jak będziesz w ciąży.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(25 głosów, średnia ocena 2.32 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
там

знаки зодиака совместимость

гадать на кофейной гуще онлайн

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza