Nie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić? [...]

czytaj dalej

Higiena i pielęgnacja krocza po porodzie

  • Podpaski zmienia się co 4- 6 godzin. Podpaski powinny być tak przymocowane do majtek, żeby się nie przesuwały do przodu i do tyłu.
  • Na niektórych oddziałach  tzw. „bez majtkowych” zaleca się nie zakładanie majtek. Dopływ powietrza pozwala szybciej zagoić się ranie po nacięciu krocza.
  • Po oddaniu moczu powinno się wycierać w kierunku od przodu w kierunku tyłu (odbytu). Wtedy unika się przenoszenia drobnoustrojów do pochwy.
  • Po oddaniu moczu przemyj krocze środkiem antyseptycznym lub szarym mydłem to pozwoli utrzymać krocze w czystości. Następnie należy wytrzeć krocze od przodu w kierunku tyłu (odbytu).
  • Naciętego krocza nie powinno się dotykać dopóki się nie zagoi.
  • Jeżeli z okolic krocza będzie uwalniać się nieprzyjemny zapach, okolica krocza będzie zaczerwieniona, powinno się, to natychmiast zgłosić to do lekarza.


Drukuj
Oceń ten artykuł
(21 głosów, średnia ocena 4.05 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

читать далее

гороскоп на завтра телец

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza