Nie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić? [...]

czytaj dalej

Dlaczego karmić piersią


Zanotuj w , którą piesią karmiłaś maluszka i ile czasu.


Karmienie piersią

Każda wątpliwość nasuwa kolejną i można by było mnożyć te niepewności, ale nie o to chodzi. Bo z drugiej strony chciałabyś być NAJWSPANIALSZĄ mamą pod słońcem. A więc zaprezentuję Ci argumenty dlaczego karmienie piersią i jak można uzyskać niezależność karmiąc piersią. Wydaje Ci się to niemożliwe? Zaraz przekonasz się, że wszystko jest możliwe. Czytaj dalej.


Pokarm kobiecy ma to do siebie, że naturalnie dostosowuje się do potrzeb dziecka. Jeżeli jest za gorąco, będzie więcej wodnistego pokarmu na początek. Natomiast w zimie będzie więcej sycącego. To powoduje, że jest to pokarm najbardziej optymalny do żywienia niemowląt i małych dzieci. WHO zaleca tylko karmienie piersią do 6 miesiąca życia.

Naukowo dowiedziono, że u dzieci karmionych piersią zmniejsza się ryzyko:

  • zapadalności na biegunki zakaźne,
  • zakażenia układu oddechowego,
  • zapalenia płuc,
  • zapalenia ucha,
  • obniża się ryzyko wystąpienia cukrzycy,
  • i innych chorób.


Odnotowuje się również zmniejszone ryzyko zespołu nagłego zgonu niemowląt (SIDS).

A teraz zastanawiasz się jakie są plusy dla Ciebie w tym wszystkim. Mianowicie szybciej stracisz zbędne kilogramy karmiąc piersią. Właśnie przez to, że w czasie ciąży szczególnie w okolicy ud odkładała się tkanka tłuszczowa, z której między innymi potem tworzony jest pokarm. Regularne karmienie piersią czyli również nocne i bez dopijania dziecka jest idealną antykoncepcją.

Wystarczy, że będzie się przestrzegać kilku punktów. Są one omówione w dziale antykoncepcja. U kobiet długo karmiących piersią odnotowano mniejsze ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia takich jak nadciśnienie tętnicze. Nie można zapominać, że karmienie piersią jest tak naprawdę wygodne. Nie trzeba przygotowywać mleka modyfikowanego, myć i sterylizować butelek.

Wystarczy pierś i maluch może zostać nakarmiony. Tutaj też jest aspekt finansowy. Karmienie piersią jest dużo tańsze ponieważ nie potrzeba, aż tylu akcesoriów co karmienie mlekiem zmodyfikowanym. Należy również pamiętać o zmienności mleka matki. Wszystko zależy od pory dnia, roku. Warto wiedzieć, że kobieta karmiąca jak się zestresuje może zmniejszyć się jej ilość pokarmu. Tak, tak… A więc nie powinniście się stresować.

Polecamy - idealny dla mam karmiących piersią.


Drukuj
Oceń ten artykuł
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
ясновидящая онлайн

гороскоп овен

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza