Nie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić? [...]

czytaj dalej

Prawidłowe przystawienie bliźniaków do piersi

Możesz karmić jedno, a następnie drugie dziecko albo oba równocześnie.Pozycje, które możesz wykorzystać do karmienia bliźniąt jednocześnie są następujące:

Pozycja klasyczna – bliźnięta są ułożone „na krzyż”.

W tej pozycji plecy mamy powinny być wyprostowane. Żeby było wygodniej można podłożyć sobie poduszkę pod plecy. Natomiast pod nogi postawić sobie podnóżek albo niski stołeczek. Na kolana można położyć sobie dwie poduszkę. Jedno Dziecko powinno zostać ułożone na poduszce lub przedramieniu mamy. A drugie z drugiej strony.

Główka dziecka powinna być wyżej niż tułów oparta na łokciu mamy, brzuszek przytulony do brzuszka mamy, plecy dziecka są podtrzymywane przez przedramię mamy, a jej dłoń podtrzymuje pośladki dziecka.


Pozycja „spod pachy” tzw. pozycja futbolowa.

Mama siedzi, przygotowuje sobie dwie poduszki (są również specjalne przeznaczone do karmienia bliźniąt), które układa się po bokach. Bierze jedno dziecko i podtrzymuje na przedramieniu jego plecki, brzuszkiem jest zwrócone do jej boku. Dłoń mamy podtrzymuje główkę dziecka oraz jego kark. Drugie w identyczny sposób.

Jedno dziecko jest w pozycji klasycznej. Natomiast drugie karmione jest spod pachy.

Karmiąc bliźnięta powinna mama zmieniać piersi.
Przykład: Jednego dnia Staś je z prawej piersi, a z lewej Tosia. Drugiego Tosia je prawej piersi, a Staś z lewej.

Każde z bliźniąt może być inne: jedno będzie łapczywie jadło, a drugie wolniutko. Taką różnice może zauważyć mama. W tym momencie powinna to wolniejsze dłużej przystawiać do piersi.
Jeżeli nie może mama przystawiać dzieci do piersi powinna odciągać im pokarm. Tak często, jakby karmiła piersią.Drukuj
Oceń ten artykuł
(2 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)

Komentarze

JAsne - to takie proste - jedna poduszka pod plecy, dwie kolejne na kolana, do tego dwójka dzieci a mama ma miec nad tym kontrolę... Jeśli już uzywać poduszki do karmienia bliźniąt, to najlepiej takiej - http://www.dwiekrople.pl/poduszki-do-kar mienia,c16.html .
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
Психологи

источник

гадание он лайн на будущее

читайте здесь

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza