Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Cięcie cesarskie

Różnice pomiędzy porodem naturalnym a cięciem cesarskim

roznice-pomiedzy-porodem-naturalnym-a-cieciem-cesarskimCzym się różni okres poporodowy po urodzeniu dziecka siłami natury, a cesarskim cięciem?
Nie ma właściwie żadnych różnic, ponieważ kobieta, która urodziła metodą cesarskiego cięcia, przechodzi taki sam proces poporodowy, jak kobieta po porodzie siłami natury. Natomiast pierwsze karmienie piersią dziecka przy cięciu cesarskim odbywa się później niż przy porodzie. Noworodek urodzony siłami natury zwykle w ciągu pierwszych minut jest przystawiany do piersi.

more: Różnice pomiędzy porodem naturalnym a cięciem cesarskim

Kiedy należy wykonać cięcie cesarskie

Kiedy wykonuje się cięcie cesarskieKiedy cesarskie cięcie jest koniecznością? Poród poprzez cięcie cesarskie to poważna operacja, która jest zalecana przez lekarzy w sytuacjach, gdy poród naturalny mógłby stanowić zagrożenie dla matki lub dziecka. Cięcie cesarskie przeprowadza się także jeśli podczas samego porodu występują komplikacje wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej.

more: Kiedy należy wykonać cięcie cesarskie

Gojenie rany po cięciu cesarskim

Gojenie się rany po cięciu cesarskimJak długo będzie mi dokuczać blizna po cięciu cesarskim? W przypadku porodu naturalnego jeżeli dojdzie do nacięcia krocza również jest rana, o którą należy dbać.

more: Gojenie rany po cięciu cesarskim

Pielęgnacja rany po cięciu cesarskim

Pielęgnowanie rany po zabiegu cięcia cesarskiegoJak pielęgnować ranę po cesarskim cięciu? - przeczytaj rady dotyczące pięgnacji rany po cięciu cesarskim.

more: Pielęgnacja rany po cięciu cesarskim

Najważniejsze informacje o cięciu cesarskim

Cięcie cesarskieNa czym polega poród przeprowadzony za pomocą cięcia cesarskiego?

more: Najważniejsze informacje o cięciu cesarskim

Darmowy kurs o porodzie:

Zapisz się na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.

Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Zapisz się już dziś na pierwszą lekcję o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

гадать на желание онлайн

гадание на отношение мужчины

близнецы гороскоп

у нас

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza