Czkawka u małych dzieci? Otóż u małych dzieci bardzo często występuje czkawka. Trwa czasami nawet 20 minut do kilku godzin. Małym dzieciom jednak nie przeszkadza czkawka i nie czują się z tego [...]

czytaj dalej

Niepokój o zdrowie dziecka i partnerki

Martwisz się o zdrowie partnerki i dziecka? Pomimo większej wiedzy i dbałości o zdrowie kobiety w czasie ciąży odczuwasz lęk, że coś złego może się z nią stać.Oczywiście możesz tak odczuwać, ponieważ dawniej kobiety umierały przy porodzie. Czasy zmieniły się. Medycyna poszła na przód. Nawet w ostatnich latach przebieg porodu uległ zmianie na lepsze. W krajach wysoko rozwiniętych bardzo rzadko zdarza się, żeby kobieta umarła przy porodzie. Nadal są zagrożone kobiety w krajach trzeciego świata, gdzie nie ma opieki medycznej.

Jeżeli bardzo boisz się o ciążę i swoją partnerkę to chodź razem z nią do lekarza. Zadawaj liczne pytania i słuchaj uważnie zaleceń lekarza. Możesz zawsze poprosić, żeby wszystko co Wam mówi zapisał na kartce, albo żebyś Ty sporządził notatkę. Ponieważ może być problem z rozczytaniem tego co napisze lekarz.

Dbaj o to, żeby chodziła na badania, prawidłowo się odżywiała i ćwiczyła. Możesz również zapisać ją na zajęcia dla kobiet w ciąży.

Kiedy będziesz czytać jak najwięcej o ciąży i porodzie zdobędziesz wiedzę, a tak naprawdę najbardziej się boimy rzeczy o których nic wiemy, albo wiemy bardzo mało.

Jeżeli Twoja żona dostała zalecenie leżeć w ciąży i lekarze pozwolili jej leżeć w domu a nie w szpitalu. Tymczasem ona nie bardzo znosi to leżenie w jednym miejscu. To musisz starać się jej zorganizować i urozmaicić czas, wypożyczając ciekawe filmy albo książki. Dostęp do komputera i Internetu też może być zbawienny. Aczkolwiek jeżeli jest lato i macie ogródek to powinna tam spędzać dużo czasu. Możecie również grać w gry planszowe.

Pomoc w codziennych czynnościach będzie pomocne. Posprzątanie mieszkania, pokaże jej że umiesz sobie poradzić i jej będzie miło jak będzie leżeć w wysprzątanym pokoju.

Martwisz się o zdrowie dziecka

Czasami ojcowie tak bardzo niepokoją się o zdrowie nienarodzonego malucha, że nie mogą spać. Tak jak napisałam wyżej teraz kobieta i rozwijające się w niej dziecko jest pod znakomitą opieką. Należy tylko przestrzegać terminów wizyt i badań.

Ale pomimo tak dobrej opieki np. Twoja partnerka pali albo pije alkohol, a nie powinna tego robić. To jeżeli Ty też palisz to: nie pal przy niej, albo też rzuć palenie. Przekonaj ją, że nie może palić. Ponieważ jest w ciąży i szkodzi nie tylko sobie, ale również Waszemu dziecku.

Pamiętaj!

Palenie bierne czyli ona nie pali, ale Ty palisz lub ktoś inny w jej obecności to również szkodzi dziecku.

Ciąża jest najlepszym momentem na podjęcie zmian w stylu życia na zdrowszy.

Jeżeli nadal martwisz się o zdrowie jej i dziecka porozmawiaj z nią o tym. Może ona również czym się niepokoi, a razem taka rozmowa Wam pomoże.Drukuj
Oceń ten artykuł
(6 głosów, średnia ocena 3.33 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
читайте здесь

гороскоп на сегодня дева

виртуальное гадания

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza