Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również [...]

czytaj dalej

Tatusiu przygotuj się do poczęcia

Nie tylko kobiety powinny przygotować się fizycznie do poczęcia dziecka.Jeśli planujesz z partnerką poczęcie dziecka, najlepiej na kilka miesięcy wcześniej zmień swoją dietę i przyzwyczajenia, tak aby Twoje nasienie było jak najlepszej jakości i aby zapewnić Waszemu maleństwu jak najwięcej „punktów” już na samym początku.

Ogranicz alkohol

Na kilka miesięcy przed poczęciem powinieneś zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu. Nie musisz z niego całkowicie rezygnować, ale badania pokazują, że spożywania codziennie alkoholu znacząco obniża ilość i witalność plemników, zwiększając jednocześnie liczbę plemników uszkodzonych.

Zrezygnuj z „rekreacyjnych” narkotyków

Takie narkotyki jak np. marihuana wpływają na procesy chemiczne w mózgu odpowiedzialne za uwalniane hormonów wpływających na płodność. Branie narkotyków zwiększa także ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u Twojego dziecka.

Na kilka miesięcy przed poczęciem ogranicz palenie

Także nikotyna ma bardzo negatywny wpływ na jakość Twojego materiału genetycznego w plemnikach, zwiększając ponadto ryzyko wystąpienia wad rozwojowych u płodu.

Zwiększ spożycie witaminy C

Witamina C ma bardzo dobry wpływ na stan i jakość nasienia, powinieneś więc zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w tą witaminę (np. pij codziennie sok pomarańczowy - wystarczy abyś wypijał dziennie pół szklanki. Jeśli palisz papierosy powinieneś wypijać przynajmniej szklankę - zawierającą ok. 124 mg witaminy C).

Przyjmuj wapń i witaminę D

Powinieneś zwiększyć spożycie witaminy D oraz wapnia. Dobrym źródłem wapnia jest jogurt albo mleko o niskiej zawartości tłuszczu, z kolei witaminę D znajdziesz także w mięsie łososia.

Wzbogać dietę w cynk

Wedle badań, nawet krótkotrwały niedobór cynku w organizmie znacząco wpływa na spadek poziomu testosteronu i objętości nasienia. Powinieneś spożywać więcej np. chudej wołowiny i fasoli.

Artykuł pochodzi ze stronyDrukuj
Oceń ten artykuł
(10 głosów, średnia ocena 4.70 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz
еще по теме

гороскоп телец

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza